DM-2 treniruotė prieš IFA

DM-2, IFA, Bob Behnken, Doug Hurley

DM-2 ekipažas D. Hurley ir B. Behnken prieš IFA testą atliko treniruotę prieš numatomą 2020 pavasarinį lėkį į TKS

DM-2 misija: Doug Harley ir Bob Behnken

DM-2, IFA, Bob Behnken, Doug Hurley

Būsimasis DM-2 misijos ekipažas Doug Harley ir Bob Behnken stebi IFA testą Kanaveralo skrydžių valdymo centre

DM-2, IFA, Bob Behnken, Doug Hurley

DM-2, IFA, Bob Behnken, Doug Hurley

DM-2, IFA, Bob Behnken, Doug Hurley

Tesla Model X, DM-2, IFA, Behnken, Hurley

NASA astronautai Doug Hurley ir Bob Behnken prieš IFA (2020 sausio 19) testą atliko misijos DM-2 treniruotę: apsivilko lėkio skafandrus, sėdo į Tesla Model X ir atvažiavo į starto aukštelę LC-39A. Pakilo liftu šalia Falcon 9 raketos ir nuėjo iki erdvėlaivio Crew Dragon

IFA testas

DM-2, IFA, Crew Dragon, Behnken, Hurley, LC-39

 Jim Bridenstine, Elon Musk, DM-2, IFA

IFA testo diena Kanaveralo skrydžių valdymo centre. Falcon 9 ir Crew Dragon IFA testui paruošti, o Jim Bridenstine ir Elon Musk nuotaika puiki

Vasario pabaigoje, pačiu geriausiu atveju, bus parengti DM-2 (Demo Mission) misijos erdvėlaivis Crew Dragon ir raketa Falcon 9. Po to bus atliekamas trigubas ar keturgubas visų paleidimo sistemų patikrinimas.  Atskirai bus derinamas TKS tvarkaraštis, siekiant įsitikinti, jog TKS ekipažas gali priimti erdvėlaivį ir jo ekipažą Tarptautinėje Kosminėje Stotyje. Tikėtinas Crew Dragon misijos DM-2 startas link TKS įvyks 2020 antrajame ketvirtyje, t.y balandžio – birželio mėnesiais.

Jau anksčiau rašėm apie savotiškas varžybas tarp SpaceX ir Boeing. Kuris pilotuojamas erdvėlaivis (CST-100 Starliner ar Crew Dragon) pirmasis pasieks Tarptautinę Kosminę Stotį ? Panašu, jos SpaceX 2019 laimėjo pirmąjį turą, kai kovo mėnesį atliko sėkmingą Crew Dragon (misija DM-1) lėkį link TKS ir atgal. 2019 gruodį Boeing Starliner OFT misija buvo nesėkminga. Sausio 19 dieną SpaceX sėkmingai atlikusi IFA testą, laimėjo antrą turą prieš Boeing.

Nepaisant įvairių nesklandumų, NASA, Boeing ir SpaceX tikisi 2020 metais pradėti skraidyti į Tarptautinę Kosminę Stotį iš JAV teritorijos JAV pilotuojamais erdvėlaiviais. Nuo 2011 metų vidurio (uždarius Space Shuttle programą), NASA už JAV, ESA, Kanados ir Japonijos astronautų skraidinimą į TKS, Rusijai sumokėjo ~ 4 mlrd USD. Labai tikėtina, jog 2020 metais NASA Commercial Crew Program pasieks savo tikslą. Šį tikslą dar labiau pasiekiamu padarė labai sėkmingas sausio 19 dienos IFA testas ir atlikta ekipažo DM-2 misijos treniruotė, kurioje dalyvavo NASA astronautai Doug Hurley ir Bob Behnken.

Erdvėlaivis Crew Dragon


Komentarai apie “DM-2 treniruotė prieš IFA”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.