Global Lightning ir Starlink

Global Lightning, SpaceX, Starlink Launch

Global Lightning, Starlink – internetas JAV kariškiams

Starlink demonstracija

Starlink JAV kariškiams 2019 metais jau pademonstravo duomenų perdavimą į JAV karinio lėktuvo C-12J Huron kabiną, o pasiektas duomenų perdavimo sparta buvo 610 MBps.
Global Lightning, SpaceX, Starlink Launch Starlink20191226
Starlink palydovų „traukinys” danguje 2019 gruodžio 26 dieną

Gwynne Shotwell, SpaceX prezidentė per IAC2019 paskelbė: 2018 gruodį SpaceX su JAV Karinių Oro Pajėgų (KOP) Tyrimų Laboratorija (TL) pasirašė 3 metų 28 mln USD kontraktą. TL testuos ir įvertins Starlink palydovų teikiamą plačiajuostį internetą, jį prijungt prie įvairių JAV karinių platformų. Programa Global Lightning yra susijusi su išplėstine mūšio valdymo sistema, programos vadovas yra Brian Beal.

2020 sausio viduryje orbitoje apie Žemę buvo ~ 80 veikiančių Starlink palydovų. Kiti Starlink palydovai testuojami orbitoje ir pamažu keliami į 550 km orbitines plokštumas. 2019 lapkričio 15 – gruodžio 17 dienomis JAV KOP Tyrimų Laboratorija jau atliko eksperimentus su 60 Starlink palydovų (iškelti 2019 gegužę). Buvo patikrinta prisijungimo prie lėktuvo AC-130 iš KOP Specialių Operacijų vadavietės galimybė. Nepaisant kompanijos Boeing nesekmės su nepavykusiu erdvėlaivio CST-100 Starliner testu 2019 gruodžio 20 dieną, Boeing kariniai lėktuvai yra patikimi.

Global Lightning, SpaceX, Starlink, KC-135R_Stratotanker
Boeing KC-135 Stratotanker ore

Kitas eksperimentas numatytas 2020 pavasarį. Jo metu ketinama prie skrendančio kuro atsargų lėktuvo Boeing KC-135 Stratotanker prijungti visus veikiančius Starlink palydovus. Taip bus siekiama patikrinti bei testuoti maksimalią interneto greitaveiką.
Global Lightning, SpaceX, Starlink Launch Starlink-solar-array-bus-and-stack-SpaceX
Supakuoti Starlink palydovai

Global Lightning projektas

KOP Tyrimų Laboratorijos projektas Global Lightning (Gynybiniai eksperimentai naudojant komercinį internetą) vykdomas kartu su SpaceX, Iridium, OneWeb, L3Harris ir kitomis kompanijomis nuo 2018 iki 2022 m. Tai ryšių terminalų prototipų įrengimas orlaiviuose ir eksperimentai bei stebėjimai, kaip dalijamasi duomenimis su palydovais ir su kitais susietais antžeminiais terminalais.
KOP Strateginės plėtros planavimo ir eksperimentavimo biuro mokslininkas Greg Spanjers pasakė: „Mūsų tikslas yra apibūdinti veiklos rezultatus ir suprasti komercinių sistemų, naudojamų karinėse platformose privalumus ir trūkumus“. Testuojamos didelės, populiarios platformos, kurias sudaro dideli laivynai ir kurios naudojamos tose vietose, kur vadai nori turėti daugiau galimybių keistis informacija.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *