Kada kils Space Rider ?

EKA, Space Rider

EKA, Space Rider –  Europa ruošia daugkartinį erdvėlaivį.

EKA ruošia Space Rider

Europos Kosmoso Agentūra (EKA – Europe Space Agency) 2021 metais atliks pirmąjį daugkartinio erdvėlaivio Space Rider testą.

Space Rider, IXV

Erdvėlaivį Space Rider į kosmosą iškelia raketa Vega-C. Po skrydžio atgal į Atlanto vandenyną valdomu parašiutu arba tupia kaip lėktuvas

Space Rider yra IXV (Intermediate Experiment Vehicle) programos, kurios metu 2015 metais EKA atliko daugkartinio erdvėlaivio prototipo suborbitinį testą, tęsinys. 2017 metais erdvėlaivį kūrė Thales Alenia Space ir Avio kompanijos: pirmoji erdvėlaivį, antroji – erdvėlaivio techninį modulį.

EKA daugkartinis erdvėlaivis galės iškelti į kosmosą iki 800 kg naudingą krovinį (1.2 m3), orbitoje funkcionuoti iki 2 mėnesių. Erdvėlaivis bus visiškai daugkartinis arba dalinai daugkartinis, jame bus galima atlikti įvairiausius eksperimentus mikrogravitacijos sąlygomis, testuoti perspektyvias technologijas, demonstruoti ir išmėginti orbitoje Žemės optinį bei radijo zondavimą, atlikti oro sąlygų, katastrofų bei palydovų aptarnavimo monitoringą.

Vega-C, IXV

Space Rider, Thales Alenia Space ir Avio

Thales Alenia Space ir Avio kompanijos kuria Space Rider

2400 kg masės ir 4-5 m ilgio erdvėlaivį į 400 km aukščio 50 inklinacijos orbitą turėtų iškelti raketa Vega-C iš Kuru kosmodromo Pietų Amerikoje. Nusileidimas į Atlanto vandenyną bus atliekamas valdomo parašiuto pagalba arba erdvėlaivis pats nusileis kaip lėktuvas. Po nusileidimo erdvėlaivis aptarnaujamas nuo 2 iki 6 mėnesių ir į orbitą galės kilti dar 5 kartus.

Vega-C, Kouru

Raketa Vega-C kels Space Rider iš Kuru kosmodromo

IXV, SpaceRider

IXV projektas transformavosi į Space Rider

Space Rider ir panašūs erdvėlaiviai

Erdvėlaivis Space Rider panašus į JAV Karinių Oro Pajėgų eksperimentinį erdvėlaivį X-37B, kuris į orbitą iškelia iki 900 kg naudingo krovinio. Palyginus abiejų erdvėlaivių dydžius, tai Space Rider yra ~ 2 kartus mažesnis nei X-37B. Erdvėlaivis X-37B gali orbituoti apie Žemę iki 717 parų apie Žemę, taip pat gali keisti orbitos parametrus. Darpa erdvėlaivio X-37B jau atliko 5 eksperimentinius skrydžius.

X-37B, EKA, Darpa

Darpa agentūros produktas – erdvėlaivis X-37B

Yra dar vieną panašų erdvėlaivį Dream Chaser kompanija Sierra Nevada ketina naudoti Tarptautinės Kosminės Stoties aprūpinimo misijoms. Priminsime, jog šiuo metu TKS kroviniais aprūpina SpaceX erdvėlaivis Dragon, Northrop Grumman Cygnus, Japonijos JAXA erdvėlaivis XTV ir Rusijos Progress. Nuo 2008 iki 2014 metų į TKS krovinius skraidino Europos Kosmoso Agentūros (EKA) erdvėlaiviai ATV.

Dream Chaser, Sierra Nevada

Dream Chaser konkuravo su Dragon erdvėlaiviu


Komentarai apie “Kada kils Space Rider ?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.