Tianhe, erdvėlaivis – Kinijos naujos kartos inžineriniai kūriniai
Erdvėlaivis
Raketos Long March 5B paleidimo tikslas yra įrodyti jos galimybę iškelti 20 tonų Kinijos kosminės stoties Tianhe modulius į žemą Žemės orbitą (LEO). Naujos kartos erdvėlaivis prototipas gabens papildomą raketinį kurą, kuris vėliau bus panaudotas kosminės stoties Tianhe moduliams ar erdvėlaivio išmėginimui aukštesnėje orbitoje.
Naujasis Kinijos erdvėlaivis turi panašumų į SpaceX Crew Dragon bei Boeing Starliner erdvėlaivius
Dviejų modulių, 8.8 m ilgio, 21.6 tonų masės erdvėlaivis savo varytuvais paaukštins orbitos apogėjų iki 8000 km. Po to numatomas greitas panėrimas į Žemės atmosferą ir erdvėlaivio naujo šilumos ekrano bandymas. Taip pat bus išbandoma avionika, parašiuto panaudojimas, nusileidimas į Žemę oro pagalvėmis. Tikimąsi erdvėlaivį leisti pakartotinai, pakeitus jo šilumos ekraną.
Intensyviai testuojamas bevardis naujos kartos Kinijos erdvėlaivis
Erdvėlaivis galės gabenti iki šešių taikonautų arba tris taikonautus ir 500 kilogramų krovinių į orbitinę kosminę stotį Tianhe. Jis buvo naudojamas visoms šešioms misijoms į Tianhe stotį. Ankstesnės kartos Shenzhou erdvėlaivis galėjo į žemai orbituojančias stotis Tiangong-1 bei Tiangong-2 nulėkdinti tris astronautus.
Modulinė orbitinė stotis Tianhe
Bandomasis raketos Long March 5B paleidimas yra pirmasis iš daugelio, kurių reikės norint surinkti planuojamą trijų modulių Kinijos kosminę stotį Tianhe. 2020 pradžioje buvo atliktas stoties Tianhe pagrindinio modulio testas bei Long March 5B šlapios suknelės testas (dar vadinamas wet dress rehearsal – WDR), per kurį į raketos bakus pumpuojami raketinio kuro komponentai (skystas deguonis, skystas vandenilis, skystas metanas ir t. t.), o varytuvai neįjungiami.
Kinija toliau testuoja orbitinės stoties Tianhe pagrindinį modulį
„Kinijos kosminės stoties Tianhe statybai suplanuota apie 12 misijų. Pirmuoju Long March 5B startu bus patikrintas raketos efektyvumas“. Apie Tianhe valstybinei žiniasklaidai pasakojo Kinijos pilotuojamos kosminės inžinerijos tarnybos direktorius Hao Chun. Vėliau prie orbitinės stoties bus prijungti eksperimentiniai moduliai Wentian ir Mengtian.
Reikia pažymėti, kad Kinija kuria antros kartos kosminę orbitinę stotį. Ji bus modulinė ir bus truputuką panaši į Tarptautinę Kosminę stotį, iki kurios apie Žemę orbitavo Saliut (6 stotys), Mir bei Skylab.