Latvija tapo asocijuota ESA nare

ESA, Latvija ESA_Member_States_and_Cooperating_States

Latvija birželiui baigiantis Latvija tapo asocijuota ESA nare

Birželio 22-28 Europos Kosmoso Agentūros (European Space Agence – ESA) patvirtino Latviją ESA asocijuota nare.

Latvija nuo 2009 metų buvo ESA partnerė. 2015 metais Latvija tapo su ESA bendradarbiaujančia šalimi. Dabartinis ESA narės statusas leis 85 % mokamo įnašo (~ 3 mln €) į ESA biudžetą naudoti šalies aukštųjų technologijų sektoriaus vystymui arba finansuoti mokslinės inovacijas, dalyvaujant Europos Kosmoso Agentūros projektuose.
Pasak Latvijos mokslo ir švietimo ministerijos (LETA), naujasis statusas suteiks galimybes studentams, mokslininkams ir verslininkmas aktyviai naudotis ESA infrastruktūra.

ESA, Latvija ESA_Member_States_and_Cooperating_States

Kanada dalyvauja kai kuriuose ESA projektuose

ESA yra 23 valstybės narės, pažymėtos tamsiai pilka spalva. Nacionalinės institucijos, atsakingos už kosmosą šiose šalyse, yra ESA valdančiosios tarybos nariai: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Airija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija , Rumunijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje…ir Latvija.

Izraelis, Bulgarija, Krotaija, Kipras, Malta, Slovakija, Turkija ir Ukraina yra pasirašiusios bendradarbiavimo su ESA sutartį.

Primename apie Lietuvos narystė ESA situacija. 2014 m. spalio 7 d. Paryžiuje pasirašytas Respublikos Vyriausybės ir Europos kosmoso agentūros Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimas, ratifikuotas Lietuvos Respublikos 2015 m. birželio 4 d. įstatymu Nr. XII-1753, skelbtas Teisės aktų registre 2015 m. liepos 22 d., i. k. 2015-11554, įsigaliojo 2015 m. rugsėjo 28 d.

Lietuvos kosmoso sektoriaus galimybių studija, Lietuva turi potencialą vystyti kosmoso sektorių šiose srityse: gyvybės ir fizinių mokslų, optikos ir optoelektronikos, medžiagų ir procesų, radijo dažnio sistemų ir technologijų. Be to, didelis potencialas verslui atsiveria vystyti technologijas ir kosminių sistemų programinės įrangos, panaudojant Žemės stebėjimo duomenis, taip pat elektrinių komponentų ir jų kokybės užtikrinimo srityse.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *