Dalį OneWeb palydovų perka JK

Galileo OneWeb JK

Birželio pabaigoje JK (Jungtinė Karalystė) nutarė įsigyti 20 % kompanijos OneWeb palydovų ir sukurti regioninę palydovinę navigacinę sistemą.

OneWeb kompanijos ketinimai teikti internetą iš kosmoso buvo puikūs ir į 1200 km aukščio orbitas tikėtasi išvesti 650 palydovų žvaigždyną. Tačiau 2020 kovą , kai jau buvo iškelti 74 palydovai, OneWeb paskelbė bankrotą.

OnWeb_spacecraft JK

Vienas 150 kg masės OneWeb palydovas turėjo užtikrinti 10 Gb/s srautą. Nuotrauka ARIANESPACE/CNES/ESA

Esame anksčiau rašę apie JK dalyvavimą Europos Kosminės Agentūros (ESA) pasaulinės palydovinės navigacinės sistemos (GNSS) Galileo kūrime. Į šį projektą Jungtinė Karalystė investavo ~ 12 % sistemos kūrimo lėšų (1.2 mlrd €), tačiau po Brexit prarado galimybę naudotis visomis Galileo paslaugomis. Kariškiai, įvairios tarnybos nebegali naudoti Galileo sistemo signalais. Vienas iš svarstytinų Jungtinės Karalystės savo palydovinės navigacinės sistemos variantų buvo Galileo laisvų signalų panaudojimas kartu su JK numatomais iškelti pozicionavimo palydovų signalais. Regioninės pozicionavimo sistemos sukūrimas Jungtinei Karalystei gali kaštuoti ~ 5 mlrd €.

OneWeb palydovai apie Žemę orbituoja 1200 km aukštyje, kai GNSS palydovai laksto maždaug per 19 100 km (Glonass palydovai), Galileo palydovai orbituoja 23222 km aukšyje, GPS palydovai atitinkamai 20200 km, BeiDou palydovai orbituoja 21 528 km virš Žemės. Už 20 % OneWeb palydovų Jungtinė Karalystė (JK) sumokėjo 500 mln USD ir ketina, po palydovų modifikavimo, sukurti savo regioninę palydovinę pozicionavimo sistemą.

OneWeb palydovų panaudojimas

JK regioninė navigacinė sistema galėtų tapti konkurente Galileo sistemai, tačiau yra keli esminiai momentai. Navigaciniai palydovai orbituoja aukščiau nei 19 000 km virš Žemės paviršiaus, o OneWeb palydovų orbitos yra 1200 km aukšyje. GNSS palydovų veikimas yra pagrįstas pagal sinchronizuotų signalų iš navigacinių palydovų priėmimo momentų laikų skirtumą nustatoma vartotojo vieta. OneWeb palydovų paskirtis – interneto teikimas. Įvairių GNSS palydovų skaičius yra bent 24 palydovai, o Jungtinė Karalystė įsigijo 15 OneWeb palydovų. Pasak vertinimų, OneWeb palydovų panaudojimas regioninei pozicionavimo sistemai yra keblus sumanymas.

Galileo OneWeb JK

Ar pavyks Jungtinei Karalystei sukurti konkurentą Galileo navigacinei sistemai ? Dalis ekspertų į tokį sumanymą žiūri skeptiškai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *