Indija ir privatus kosmosas

ISRO Indija private business

Indija atvėre kelią privačioms investicijoms į kosmoso sferą. ISRO tikisi gerų rezultatų.

ModiMeetingCM Indija

Birželio 24 dieną Indijos Ministrų kabinetas nusprendė leisti privačiam kapitalui dalyvauti Indijos kosmoso programose. Ministro pirmininko Narendra Modi vadovaujamas kabinetas patvirtino dideles kosmoso sektoriaus reformas, kuriomis siekiama paskatinti privatųjį sektorių dalyvauti visose kosmoso veiklos srityse. Tai atvers Indijos potencialą kosmoso sektoriuje.

Ministrų kabineto narys, atominės energetikos ir kosmoso ministras Jitendra Singhas teigė, kad naujai sukurtas Indijos nacionalinis kosmoso populiarinimo ir leidimų centras (Indian National Space Promotion and Authorization Centre – IN-SPACe) sudarys vienodas sąlygas privačioms įmonėms naudotis Indijos kosmoso infrastruktūra. IN-SPACe prižiūrės, skatins ir vadovaus privačiam sektoriui kosminės veiklos srityje. Pasak kito Indijos ministro (informacijos ir transliacijų ministerija) Prakashs Javadekar „Indija sukaupė daug gerų kosminių išteklių, kurie bus atidaryti visiems … Šiandien, priimdama svarbų sprendimą, Indija atvėre kosmoso išteklius naudojimui. Tai bus vyriausybinė įmonė, tačiau ja galės naudotis daugiau žmonių. “

ISRO Indija private business

Birželio 24 nutarimu Indija siekia paskatinti kosminės pramonės plėtrą

Galimas dalykas, tai leis Indijos Kosmoso Tyrimų Organizacijai (ISRO) veikti panašiai,

Indija pakartojo 2010 metų JAV prezidento B. Obama žingsnį, atvėrusi privačias investicijas į kosmosą. NASA atvėrė patentų bazę, leido naudotis techninė bazė ir žmogiškaisiais ištekliais. Tuo pasinaudojo Elon Musk kompanija SpaceX. Ji kvietė NASA inžinierius dirbti pas save, nemokamai naudojosi patentais, galėjo naudotis NASA testavimo centrais ir paleidimo aikštelėmis.

2014 metais panašiai pasielgė Kinijos vyriausybė, o rezultatai buvo apžvelgti tekstuose „Privati taikonautika” ir „Kinija, raketiniai startuoliai ir methalox„. Rusijoje yra privati kosmonautika, apie tai buvo rašyta „Privati kosmonautika Rusijoje„, tačiau rezultatai yra nepavydėtini. Sputnix savo veiklą perkėlė į JAV, Dauria Aerospace teismuose su Roskosmos, S7 Space su Sea Launch sekasi labai prastai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *