Lokys Marse

Meskiukas Marse

Lokys Marse – nuotraukoje galima iš tiesų įžiūrėti lokio snukį. Tikėtina, ši istorija baigsis taip pat, kaip žmogaus veido ar kanalų Marse istorijos…

Meskiukas Marse

Mars Reconnaissance Orbiter lokio galvos vaizdas. NASA/JPL-Caltech/UArizona nuotrauka

Orbitinė automatinė stotis Mars Reconnaissance Orbiter 2022 gruodžio 22 į Žemę perdavė vieno iš Marso regionų nuotrauką, kurioje … lokio snukis. Vaizdas labai aiškus,o samokslų terijų šalininkams jau laikas ruošti pagrindą naujai sąmokslo teorijai. Senovinio smūgio kraterio vietoje galima pamatyti apvalią lokio galvą su pora akių ir nosį su burna.

Žmogaus psichikai toks elgesys yra normalus ir turi mokslinį terminą „pareidolija“. Per milijonus evoliucijos metų nervų sistema išmoko įžvelgti pavojų net ten, kur jų nebuvo. Geriau dešimt kartų pabėgti, nei vieną kartą būti sugautam, pvz. meškos. Žmonių smegenys pažįstamus vaizdus mato net svetimuose peizažuose.

Tai ne pirmas ir tikrai ne paskutinis kartas, kai Marso ir kitų planetų vaizduose žmogus mato pažįstamus kontūrus. Didelės raiškos „Mars Reconnaissance Orbiter“ kamera HiRISE jau pradžiugino mus nuotraukomis, kuriose užfiksuoti buožgalviai, dramblys, besišypsantis veidas ir kt. Dabar savo nuostabių Marso paviršiaus vaizdų arsenale turime lokio snukį.

Pasak vieno iš projekto HiRISE lyderių, lokio galva gali atsirasti nusėdant nuosėdinėms uolienoms, įneštoms į smūgio kraterį, o nosis ir burna yra uolienų nusėdimo pasekmė. Mars Reconnaissance Orbiter lokio snukio nuotrauką gavo lėkdmas 250.9 km aukštyje virš Marso. Lokio snukio rajono koordinatės yra -41.629° platumos (centras) ir rytų ilgumos 206.988°. Kada nors Marso kolonistai pateks į šią vietą ir tiksliai išsiaiškins jos kilmę. Tuo tarpu sudaromi Marsolapiai ir maršrutai, kuriais žmonės keliaus po 20, 30 ar 40 metų.

Lokio snukis Martian face viking

1976 liepos 25 Marso paviršiuje tyriklis Viking-1 Orbiter išvydo … žmogaus veidą

Lokio snukis Face on Mars with Inset

2007 tyriklis Mars Reconnaissance Orbiter kamera HiRISE gautas vaizdas. Viking Orbiter vaizdas apačioje dešinėje


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *