Mirė Neilas Armstrongas

2012 metų rugpjūčio 27 dieną mirė legendinis astronautas Neilas Armstrongas – 1969 liepos 20 dieną pirmą kartą  žmonijos istorijoje išsilaipinęs Mėnulyje.

Neilas Armstrongas Apollo 11 kabinoje 1969 metais

N. Armstrongo šeima patvirtino, kad jis mirė dėl komplikacijų, susidariusių po neseniai atliktos širdies šuntavimo operacijos. Jam buvo 82 metai.
„Tiems, kurie galbūt nori paklausti, kaip galėtų atiduoti pagarbą Neilui, turime vieną paprastą prašymą. Gerbkite jo darbus, laimėjimus ir kuklumą, o kai kitą kartą išeisite į lauką ir giedrame nakties danguje pamatysite jums besišypsantį Mėnulį; pagalvokite apie Neilą ir mirktelėkite jam; rašoma šeimos pranešime.

Žengęs žingsnį nuo erdvėlaivio kopėtėlių N. Armstrongas įspaudė pirmąjį žmonijos pėdsaką Mėnulyje ir tarė lemtingus žodžius: Žmogui tai mažas žingsnis, o žmonijai – tai milžiniškas šuolis (Thats one small step for [a] man, one giant leap for mankind).
N. Armstrongas, „Apollo 11” skrydžio vadas, su kitais įgulos nariu – Edwinu Buzz Aldrinu – darė Mėnulio paviršiaus nuotraukas, rinko uolienų ir paviršiaus pavyzdžius, įrengė mokslinius prietaisus, įsmeigė JAV vėliavą ir įtvirtino lentelę su įrašu „Čia žmonės iš Žemės pirmą kartą žengė Mėnulyje. Mes atvykome taikiai visos žmonijos vardu”.
Tai buvo antrasis ir paskutinis N. Armstrongo skrydis į kosmosą. Jis 1971 metais pasitraukė iš NASA ir apie dešimt metų Cincinačio universitete dėstė aerokosminę inžineriją.
Legendinis astronautas nemėgo dėmesio, išėjęs į pensiją jis savo fermoje augino kukurūzus.

Daugiau info apie Neilą Armstrongą ir Apollo-11 skrydį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *