Pietų Korėja gruodžio 4 dieną kompanijos SpaceX startūnu Falcon 9 į orbitą iškėlė pirmąjį karinį žvalgybinį satą. Iš JAV, Vanderbergo Kosminių pajėgų bazės Kalifornijoje išlėkdintas satas bus naudojamas Šiaurės Korėjos stebėjimui. Pagal Pietų Korėjos ir SpaceX susitarimą, tai pirmasis iš penkių satų. Jie bus iškelti iki 2025 metų. Palydovas turi elektrooptinį ir infraraudonųjų spindulių įrenginį, o keturi likę palydovai turės sintetinį diafragmos radarą (SAR), kuris stebės Šiaurės Korėją per debesų dangą ir naktį. 400–600 km aukštyje orbituojantis palydovas gali aptikti net 30 cm skersmens objektus Žemės paviršiuje.
Startūnas Chollima-1
Lapkričio 21 dieną, trečiuoju bandymu, Šiaurės Korėja startūnu Chollima-1 paleido žvalgybinį satą Malligyong-1. Pasak Šiaurės Korėjos Kosmoso agentūros pranešimo, satas nuo startūno atsiskyrė praėjus maždaug 12 minučių po starto.
Šaiurės Korėjos startūnas Chollima-1 kelia satą Malligyong-1
„Sėkmingai paleidus karinį palydovą, mūsų kariuomenė užsitikrino nepriklausomus žvalgybos, stebėjimo ir žvalgybos pajėgumus“, – sakoma Pietų Korėjos gynybos ministerijos pranešime. Pareiškime taip pat priduriama, kad Pietų Korėjos kariuomenė kuria mikropalydovinės sistemos projektą, skirtą greitam stebėjimui ir išankstiniam perspėjimui. Pietų Korėjos gynybos ministerija pridūrė, kad ji maksimaliai padidins savo nepriklausomos stebėjimo ir žvalgybos pajėgumus, kad įgytų didžiulį pranašumą konkurencijoje su Šiaurės Korėja.
Iki pirmojo karinio sato paleidimo, Pietų Korėja neturėjo karinių žvalgybos palydovų kosmose. Šiaurės Korėjos veiksmų stebėjimui buvo pasikliaujama JAV žvalgybinių satų informacija. Savo žvalgybos palydovų iškėlimas į kosmosą suteiks Pietų Korėjai nepriklausomą kosminę stebėjimo sistemą, kuri leistų stebėti Šiaurės Korėją beveik realiu laiku.
Kim Jong Un ir jo dukra lanko Šiaurės Korėjos Kosmoso Agentūrą. Rodong Sinmun nuotrauka
Rusijos technologijos
P. Korėjos žvalgybos agentūra gruodžio pradžioje pareiškė, kad Rusijos technologinė pagalba greičiausiai leido Šiaurės Korėjai iškelti savo karinį satą į orbitą. Pietų Korėja, JAV ir Japonija kaltina Šiaurės Korėją ieškant Rusijos aukštųjų technologijų, reikalingų jos karinėms programoms sustiprinti mainais už įprastinės ginkluotės tiekimą Rusijos karui Ukrainoje paremti. Tiek Rusija, tiek Šiaurės Korėja kaltinimus neigė. Nieko naujo…