Žvaigždėlaivio 2-sis bandymas

Starship_A

Žvaigždėlaivio 2-sis bandymas – SpaceX kompanija antrą kartą 2023 metais išbandė StarShip startūną.

Startas…kylam

Didžiausias, 5000 t masės ir o9x120 m dydžio, raketinis Starship kilo į kosmosą antrą kartą 2023 lapkričio 18 iš Boka Čikos kosmodromo, SpaceX įrengto Texas valstijos piečiausiame kamputyje ties gamtos draustiniais ir pliažais Meksikos įlankos pakrantėje.

Starship_A

Lapkričio 18 antrasis Starship bandymas buvo sėkmingesnis nei pirmasis

7 val ryto saulėtekio spalvų fone galingai plūstelėjo į visas puses nuo startvietės griausmingos liepsnos ir dūmai. Žvaigždėlaivis lėtai greitėdamas pajudėjo dangun. Bandomojo įvykio stebėti suvažiavo tūkstančiai žiūrovų South Padre salon (5 km nuo startvietės), o kiti atplaukė laiveliais.

Starship_engines

Visi 33 Raptor varytuvai veikė puikiai. SpaceX nuotrauka

Super Heavy B9 startūno visi 33 Raptor varytuvai (po 2 MN stūmos) veikė tvarkingai. 40 km aukštyje Starship lėkė 1 km/s, o 52 km – jau 2 km/s; 90 km aukštyje Starship S25 atsiskyrė nuo B9. Priminsime: 1-jo bandymo metu balandžio mėn B7/S24 atsiskyrimas nepavyko.

Pakopos atsiskiria

Starship_stages

Pakopos atsiskyrė idealiai. SpaceX nuotrauka.

Šį kartą B9 pradėjo tūpimo Žemėn manevrą, bet sutriko ir 3-ją minutę susisprogdino; S25 tęsė lėkį link Havajų veikiamas 6 Raptor konstrukcijos, bet 7-ją minutę garsiai plumptelėjo ir pasiekęs 6,8 km/s greitį 149 km aukštyje netikėtai savisprogdos būdu suiro.

FAA inicijuoti gamtosauginiai mechanizmai pasireiškė labai efektyviai, o priežastis teks aiškintis inžinieriams.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *