Artemis susitarimus pasirašė Angola

Angola-Biden-Artemis

Angola tapo trečiąja Afrikos šalimi, pasirašiusia Artemis susitarimus.

Artemis Accords Angola
2023 pabaigoje Artemis susitarimus pasirašusių valstybių sąrašas. NASA nuotrauka

Angola prisijungė prie Artemis susitarimų ir tapo 33-iąja šalimi ir trečiąja Afrikos šalimi po Nigerijos ir Ruandos. Angolos prezidentas João Manuel Gonçalves Lourenço oficialiai pasirašė susitarimus savo šalies vardu, taip įtvirtindamas Angolos įsipareigojimą tyrinėti giliąją kosmoso erdvę ir tęsti tarptautinį bendradarbiavimą.

Angola-Biden-Artemis

Angolos prezidentas João Lourenço (kairėje) susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu lapkričio 30 d., kuomet buvo pasirašyti susitarimai. Baltųjų rūmų nuotrauka

Artemis susitarimais sustiprinami ir įgyvendinami svarbiausi 1967 m. kosminės erdvės sutarties įsipareigojimai. Jie taip pat sustiprina JAV ir pasirašiusiųjų šalių įsipareigojimą laikytis Registracijos konvencijos, Gelbėjimo ir grąžinimo susitarimo, taip pat geriausios praktikos ir atsakingo elgesio normų, kurias remia NASA ir jos partneriai, įskaitant mokslinių duomenų viešą skelbimą. Angolos ir dar dviejų Afrikos šalių dalyvavimas programoje užtikrins jų kosminio turto apsaugą. Angola įgys pranašumų siekdama Artemis siūlomų kosmoso panaudojimo tikslų.

Angola-Angosat

Angosat-2 tapo Angolos kosminės programos pagrindu

Ši Centrinės Afrikos šalis 2022 m. spalio mėn. paleido savo antrąjį ryšių palydovą „Angosat-2”. Satas yra Angolos kosminės programos stuburas. Palydovo „Angosat-2” operacijos ir paslaugos apima visą Afrikos žemyną ir didelę Pietų Europos dalį C juostoje. Satas suteikia šaliai priemonių skaitmeninei atskirčiai mažinti. Visi Angolos gyventojai turės vienodas galimybes naudotis informacinių ir ryšių technologijų (IRT) teikiamais privalumais.

Angola taip pat siekia pasinaudoti 2024 metais įvyksiančia trečiąja metine konferencija „Africa Newspace”, kad galėtų daryti įtaką savo augančiai kosmoso programai ir visam žemynui. Angolos telekomunikacijų, informacinių technologijų ir socialinių ryšių ministerija (MINTTIC) rengs konferenciją kartu su Afrikos Sąjungos komisija ir organizacija „Space in Africa”.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *