Orbex laimėjo finansavimą

Orbex rocket Prime

Bendrovė Orbex laimėjo Jungtinės Karalystės Kosmoso Agentūros (UKSA – UK Space Agency) finansavimą pagal Europos Kosmoso Agentūros (ESA) Boost iniciatyvą.

Orbex Prime rocket

Bendrovės startūnas Prime paleidimo aikštelėje. Orbex nuotrauka

Jungtinės Karalystės orbitinio startų į orbitą paslaugų bendrovė Orbex laimėjo 3,3 mln. svarų sterlingų Jungtinės Karalystės kosmoso agentūros finansavimą pagal Europos kosmoso agentūros (EKA) iniciatyvą „Boost!„. Šia iniciatyva, kuri yra EKA komercinių kosminio transporto paslaugų ir paramos programos dalis, siekiama toliau plėtoti pirmaujančias kosminio paleidimo į kosmosą technologijas.

Orbex bendrovė gautą finansavimą panaudos itin ekologiško paleidimo komplekso statybai Sutherlando kosmodrome, esančiame šiaurinėje Škotijos pakrantėje. Bendrovė kosmodromą projektuoja atsižvelgdama į tvarumo principą. Galbūt, tai bus pirmasis pasaulyje kosmodromas, kurio statybos ir eksploatavimo metu nebus išmetamas anglies dioksidas. Iš kosmodromo ketinama per metus paleisti iki 12 orbitinių raketų. Su satų gamintojais jau sudarytos kelios komercinės paleidimo sutartys.

mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių mikroautobusų paleidimo įrenginys

Tvarumas taip pat yra pagrindinis veiksnys kuriant bendrovės mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantį startūną Prime. Tai 19 metrų ilgio raketa, kuri į poliarines ir Saulės sinchronines orbitas iškels mažus palydovus. Startūnas buvo kruopščiai suprojektuotas taip, kad orbitoje neliktų jokių nuolaužų. Startūno kuras – atsinaujinantis propanas arba biopropanas. Startūno anglies dioksido pėdsakas yra 96 % mažesnis nei tradicinių satų paleidimo raketų, naudojančių iškastinį kurą.

Orbital Launch Express arba Orbex planuoja iškelti į žemą Žemės orbitą iki 150 kg naudingąjį krovinį savo dviejų pakopų startūnu Prime. Komercines paslaugas ketinam teikti iš „Space Hub Sutherland”, esančio A’Mhoine pusiasalyje Škotijoje.

Orbex company Sutherland-1

Sutherland, A’Mhoine, Škotijoje


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *