Privati misija į TKS netrukus

Privati Crew-Dragon-SpaceX--capsule-on-top-of-a-Falcon-9-rocket.-Credit-SpaceX

Privati misija į TKS prasidės netrukus, ją su NASA ir SpaceX įgyvendins kompanija Axiom. Tai bus jau trečioji privati kosminė misiją, kurią organizuoja SpaceX.

Privati Crew-Dragon-SpaceX--capsule-on-top-of-a-Falcon-9-rocket.-Credit-SpaceX

Kompanijos SpaceX erdvėlaivis Crew Dragon startūno Falcon 9 viršuje. SpaceX nuotrauka

Kompanija „Axiom Space” paskelbė, kad 2024 m. sausio 9 d. planuoja paleisti savo trečiąją misiją „Ax-3”. Keturi komerciniai astronautai į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) keliaus naudodami „SpaceX” startūną Falcon 9 ir erdvėlaivį  Crew Dragon.

Įgulai vadovaus buvęs NASA astronautas Michael López-Alegría, turintis dvigubą JAV ir Ispanijos pilietybę. Michael 2022 m. vadovavo „Ax-1” misijai ir yra bendrovės vyriausiojo astronauto pareigas. Prie jo prisijungs Italijos oro pajėgų pulkininkas Walter Villadei, birželį per pirmąjį „Virgin Galactic” komercinį paleidimą pakilęs į suborbitinę erdvę, Europos Kosmoso Agentūros (ESA) projekto astronautas Marcus Wandt ir pirmasis Turkijos pilietis kosmose Alper Gezeravcı.

Ankstesnės „Ax-1” misijos metu įgulos nariams reikėjo TKS agentūros astronautų pagalbos. M. López-Alegría mano, kad šios misijos metu įgyta patirtis leis „Ax-3” per dvi savaites užbaigti 30 numatytų eksperimentų.

Įvairios bendrovės ruošia būsimas kosmines misijas, kuriose kartu dirbs NASA, ESA, JAXA bei kitų agentūrų astronautai ir komerciniai astronautai. Nuo 2026 m. „Axiom” planuoja prie TKS įrengti privačių modulių rinkinį. Manoma, galiausiai moduliai bus atskirti ir apie Žemę orbituos Axiom Space Station.

„Axiom” prezidentas Matt Ondler sakė, kad „Ax-3” nėra „pigesnė” nei „Ax-1”, tačiau jis tikisi, kad būsimos misijos bus pigesnės. „Pagrindinę misijos kainos dalį, žinoma, sudaro paleidimo paslaugų teikėjas. Aš manau, kad SpaceX nuolat vis efektyviau vykdo savo operacijas”.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *