Relativity Space paleido Terran-1

Relativity Space bendrove

Relativity Space kovo 22 paleido „Terran-1“ į orbitą, tačiau antroji pakopa veikė netinkamai, o raketa žemos orbitos apie Žemę (LEO) nepasiekė. Apie bendrovės Relativity Space bandymus anksčiau paleisti raketą su metalox arba metano ir skysto deguonies varytuvais rašėme anksčiau.

Relativity Space Terran-1

 

Terran 1 lėkio pradžia buvo labai sėkminga, o pirmoji pakopa veikė puikiai. Relativity Space nuotrauka

Tris kartus per pastarąsias kelias kovo savaites, atlaikę aukštesnio lygio vėjus atmosferoje ir besiblaškančius laivus vandenyne netoli Kanaveralo iškyšulio bendrovė Relativity Space pagaliau pradėjo misiją Good Luck, Have Fun…

Kovo 22 dieną 23.25 val. EDT paleido raketą „Terran 1“. Po nepriekaištingo starto ir puikaus pirmos pakopos devynių varytuvų Aeon-1 darbo, antrosios pakopos varytuvas Aeon vac pradėjo veikti. Deja, trumpai suveikė ir išsijungė. Bendrovė netrukus po to buvo paskelbė skrydžio anomaliją.

Šis startas buvo bandomasis, be be naudingosios apkrovos. Misijos pagrindinė užduotis buvo surinkti duomenis per skrydžio didžiausios paleidimo apkrovos dalį arba Max-Q. Ši skrydžio dalis pavyko puikiai. Kitas bandymo tikslas buvo pateikti galimybes ir raketą, kurios 85 % yra atspausdinami Stargate 3D spausdintuvu, galinčią iškelti apkrovas į kosmosą.

Kol nėra žinoma tiksli antrojo etapo anomalijos priežastis, negalima tvirtai teigti, kad jie pasiekė šį tikslą. Tačiau atrodo, kad dauguma iššūkių paleisti tokiu būdu pagamintą raketą buvo patenkinti.

Terran-1 starto kaina yra ~ 12 mln USD, į 185 km LEO gali iškelti 1250 kg krovinį, į 500 km Saulės sinchroninę orbitą (SSO) gali iškelti 900 kg krovinį. Bendrovė Relativity Space sukonstravo Aeon 1, Aeon R ir Aeon Vac varytuvus, kuriuos sėkmingai išbandė per du tūkstančius kartų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *