Rusija, Kuru ir Starlink

Rusija Sojuz2

Rusija po pradėto karo Ukrainoje, sulaukė sankcijų, ir … patys ėmė mėtytis sankcijomis. Rusijos Roscosmos bendrovė OneWeb yra sumokėjusi pinigus už 19 satų paketų (po 36 vnt.) paleidimą interneto palydovų spiečiaus formavimui. Ir štai rezultatas – 13 startų įvykdyta, tačiau OneWeb satų paleidimų nebus nei iš Baikonuro nei š Vostočnij nei iš Kuru, nes tai Roscosmos sankcijos OneWeb. Prieš tai Roscosmos pareikalavo iš bendrovės OneWeb akcininkų tarpo pasitraukti Jungtinės Karalystės vyriausybei. OneWeb atsakas buvo „Ne” ir paleidimų sustabdymas ir pasitraukimas iš Baikonuro kosmodromo. Kovo 4 dieną Sojuz 2.1B raketą, kovo 5 turėjusią kilti iš Baikonuro, pradėjo išmontuoti. Nuo 2019 vasario Sojuz raketos per 13 misijų į orbitas iškėlė 428 iš 648 OneWeb interneto spiečiaus satų

Bendrovė OneWeb ketina likusius 220 satų iškelti Amerikos, Europos, Indijos ir Japonijos raketomis.

Rusija Sojuz2 OneWeb

Sojuz 2.1B raketa išmontuojama. O kur Rusija ir jos satų paleidimai?

D. Rogozin kovo 9 dienos pareiškimas: „Iš Kuru nebus paleidimų. Ten liko trys mūsų (Rusijos) raketos ir trys stiprintuvai. Mes juos išsaugojome. Jie negalės jų naudoti, nes tam reikalingi mūsų techniniai specialistai“, – interviu „Channel One“ sakė D. Rogozinas. Astronautika.lt primena: vasario 26 dieną iš Kuru kosmodromo išgabenti ~ 85 Roscosmos techniniai darbuotojai, o be jų Sojuz 2.1B kilti negali.

Kovo 13 JAV paskelbė dėl Sojuz 2.1B raketų paleidimo sustabdymo atšaukiamų paleidimų sąrašą: 2 Galileo satai (Europos pasaulinės navigacinės sistemos palydovai); ESA infraraudonųjų spindulių teleskopas Euclid ir satas EarthCARE (Cloud, Aerosol and Radiation Explorer); ESA radarinis satas Sentinel 1C (Copernicus programa); Švedijos mokslinis mikrosatas MATS; demonstracinis SAR satas StriX-1; 4 GRUS satai (JAXA); 4 OneWeb (Jungtinės Karalystės interneto satų spiečius) satai ir Metop-SG palydovai.

Atšaukti Sojuz paleidimai

Pastabos: Baikonuras – Rusijos nuomojamas kosmodromas Kazachstane, Vostočnij – kosmodromas Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, Kuru – kosmodromas Gajana Kosminiame centre Pietų Amerikoje, Plesetskas – kosmodromas  Rusijos šiaurinėje dalyje. Galileo satų paleidimai buvo suplanuoti 2022 kovo ir rugsėjo menėsiais.

Starlink testavimas

Starlink interneto satų spiečiaus paslaugos jau pasiekiamos 30 šalių. Po gruodžio mėnesį įvykusio Viasat palydovų signalų ir GPS satų signalų slopinimo Rusijos įranga šalia Ukrainos, Starlink satų signalus ir pradėjo slopinti… Į tai Elon Musk sureagavo: „Pats geriausias Starlink sistemos darbingumo testavimas”. Stabilumo padidinimui buvo atnaujinta Starlink satų ir priėmimo antenų programinė įranga. Taipogi atsirado galimybė Starlink signalus sugauti, kuomet priėmimo antena įrengta ant judančio automobilio (roaming).

Pabaigai D. Rogozin „malonus” atsiliepimas apie Elon Musk ir Starlink. D. R. kitokių komentarų sakyti neišmoko…

D. Rogozin išsireiškė „вот это мурло”. Vertimas galėtų būti „Tai bent snukis”.

ISS be Rusijos

Tikiuosi tai bus tik vizualizacija, o ne realus dalykas


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *