Rusijoje kuriamas kosmonaučių būrys

Kikina, Rogozin, NASA

Kikina, Rogozin, NASA – eilinis Roscosmos absurdo pareiškimas

Rusijos moterys – į kosmosą

Kikina, Rogozin, NASA

Federacija skries…

Rusijoje buvo paskelbta apie formuojamą kosmonautų moterų būrį iš kosmoso tyrimų sričių specialisčių, o šiuo metu naudojamas kosminis skafandras Orlan MKS tobulinamas ir labiau pritaikomas moterims. Jame bus įmontuoti egzoskelto elementai, palengvinantys sunkų darbą. Moterų būrio paruošime numatoma ir Mėnulio misija.

2019 metais, tikėtina, bus skelbiama nauja Rusijos kosmonautų atranka, kalbėjo Kosmonautų paruošimo centro (KPC) direktorius Pavel Vlasov. Tiesa, dėl naujos atrankos galutinai spręs Roscosmos vadovybė. Centro direktorius pabrėžė, kad paskelbus atranką, bus siekiama pritraukti kuo daugiau žmonių, tame tarpe ir moterų. Nors KPC ir suinteresuotas priimti daugiau moterų, tačiau išskirtiniai reikalavimai nebus taikomi – kandidatai privalo atitikti tuos pačius kosmonautams keliamus reikalavimus.

Vėliau Roscosmos direktorius Dimitrij Rogozin pranešė žurnalistams, kad korporacija ieško galimybių paskatinti aktyvesnį moterų dalyvavimą kosmonautų atrankoje. Pastebėjo, kad nepakanka paskelbti atranką ir laukti norinčių žmonių, laikas pradėti aktyvias geriausio ir gabiausio jaunimo paieškas.

Jau kuris laikas Rusijoje atrankos į kosmonautų būrį yra atviros. 2018 metų vasarą vykusioje atrankoje galėjo dalyvauti bet kuris Rusijos pilietis, ne vyresnis 35 metų, turintis aukštąjį techninį išsilavinimą bei praktinę patirtį mokslo, techninėjė ar aviacijos srityse. Atrinkti buvo tik vyrai.

Moterys ir kosmosas

Iki 2019 metų vasario vidurio kosmose pabuvojo tik 2 Rusijos moterys kosmonautės: Jelena Kondakova ir Jelena Serova. Nors Rusija ir savinasi Sovietų Sąjungos kosmonautes Valentiną Tereškovą bei Svetlaną Savickają, NASA šioje srityje Rusiją aplenkė labai toli. Skrido 48 NASA astronautės. Nuo 1983 metų kosmose pabuvojo dar daugybė moterų. Nuo 1963 iki 2018 metų rugsėjo 61 moteris yra skridusi į kosmosą. JAV – 48; Sovietų Sąjunga – 2; Rusija – 2; Jungtinė Karalystė – 1; Japonija – 2; Prancuzija – 1; Kanada – 2; Pietų Korėja – 1; Kinija- 2; Italija -1. Plačiau apie tai.

Kikina, Rogozin, NASA

Viena iš 2 Rusijos laimingųjų kosmonaučių – Jelena Serova

Teigiama, kad tai yra mentaliteto ypatumai: amerikiečių moterys pirmiausia siekia karjeros, o Rusijos moterys akcentuoja šeimą ir vaikus. Rusijos kosmonautas Maksim Surajev pasisako prieš atskirą moterų kosmonautų būrį. „Idėja gal ir nebloga, bet yra nemažai vyrų pasiruošusių, bet nė karto nepakilusių į kosmosą. Rinkti pagal lytį tai tikrai nepriimtina, nes skraidyti turi profesionalai visiškai nepriklausomai ar tai vyras ar moteris“.

Kikina, Rogozin, NASA

Maksim Surajev yra prieš atskirą moterų būrį

Kosmonautės Jelena Serova nuomone, tiek moterims, tiek vyrams turi būti taikomi visiems vienodi atrankos kriterijai. Taip pat paantrino, kad atskirą moterų būrį kurti netikslinga. “Nėra tokios profesijos „moteris – kosmonautė“, yra specialybė „kosmonautas – bandytojas“.

Rusijos Mokslų Akademijos Medicinos Biologijos problemų instituto (MBPI) direktorius Mark Belakovskij visada pritarė moterų skridimui į kosmosą. Jis pasakoja, kad 1980 metais Vyriausia medicininė komisija atrinko keturias moteris dirbusias MBPI. Visom suteiktas kosmonauto tyrėjo vardas. Jos treniravosi iki 1993 metų, tačiau dėl pasikeitusios programos, jos neskrido.

2019 metais Rusijos kosmonautų būryje yra Anna Kikina. Ji atėjo į kosmonautų būrį 2012 metais, tačiau į kosmosą dar neskrido.

Ana-Kikina

Roscosmos kamuoja daug didesnės problemos ir D. Rogozin pareiškimas dėl atskiro moterų būrio yra daugiau nei absurdiškos.

Kikina, Rogozin, NASA

Ivan Moisejev nusiteikęs skeptiškai atskiro moterų būrio atžvilgiu

2019 metais paskelbtas sumažintas Rusijos pilotuojamų skrydžių į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) skaičius, daug kalbų apie naują erdvėlaivį „Fedracija“. Ar tikslinga kurti Moterų kosmonautų būrį? Apie tai kalbėjo Kosminės politikos instituto direktorius Ivan Moisejev. Vienas iš KPC darbuotojų pastebėjo: „Jau paruoštiems kosmonautams greitai nebebus ką veikti, o mes kursime moterų kosmonautų būrį“.

Paskutinėje Roscosmos pateiktoje informacijoje žinia apie Rusijoje formuojamą moterų kosmonaučių būrį yra paneigta.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *