Rusijos daugkartinės raketos Крыло-СВ maketas

Крыло-СВ

Крыло-СВ – taip vadinosi Rusijos daugkartinės raketos maketas, kurio aukštis apie 2 m, pristatytas 2019 metų gegužę.

Крыло-СВ

Vizualizacija: o0.8×6 m pirmoji pakopa skrieja link nusileidimo tako

Maketą pristatė karinis technopolis Era. Priminsime jog, dar 2018 metais Rusijos Perspektyvių Tyrimų Fondas užbaigė lengvosios raketos su sparnuota grižtamaja pakopa techninius darbus. Skysto kuro varytuvų daugkartinė raketa Крыло-СВ į Saulės sinhroninę orbitą galėtų iškelti 600 kg naudingąjį krovinį. o0.8×6 m dydžio pirmoji pakopa, panaši į sparnuotąją raketą, 59-66 km aukšyje atsiskirtų, parskrietų į šalia starto vietos esantį tūpimo taką ir nusileistų.

Крыло-СВ B

6 m ilgio ir 0.6 m diametro pirmoji daugkartinė pakopa panašesnė į žaislą, o ne raketos pakopą

Demonstratoriaus bandymai vyks Kapustin Jar poligone prasidės 2022 metais. Pirmasis lėkis su pirmąja daugkartine pakopa numatomas 2023 metais.

Dubajuje vykstančiame IAC2021, Roscosmos direktorius, pristatydamas Крыло-СВ, pažymėjo: „SpaceX naudojama technologija Rusijai netinka. Pagal balistinius skaičiavimus, jei pradėsime nuo Vostočnyj kosmodromo, raketų pakopų nusileidimo vieta yra Ochotsko jūros ir Tolimųjų Rytų pakrantės riba, Chabarovsko teritorija. Ši sritis yra visiškai negyvenama. Vieta, iš kurios reiktų pasiimti pirmąją raketos Крыло-СВ pakopą, atrodo labai sudėtinga”. Keistai atrodo teiginys apie teritorijas ir negyvenamas vietas, kuomet pirmoji pakopa, atsiskyrusi ~ 60 km aukštyje, gali parskreiti į šalia kosmodromo esantį nusileidimo taką.

2021 metų spalio pabaigoje daugkartines raketas naudoja tik SpaceX ir Blue Origin bendrovės. Kinija ir kelios Europso šalys kuria savo daugkartinių raketų variantus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *