NanoAvionics ir Taivano ketinimai

NanoAvionics NSPO

NanoAvionics vakar pasirašė supratimo memorandumą su Taivano Nacionaline Kosmoso Organizacija (Taiwan National Space Organization – NSPO). Lietuva ir Taivanas parengs bandomąjį projektą, kurio galutinis tikslas yra kosmoso technologijų komercinė plėtra. Taivano mokslo ir technologijų ministerija, kad NanoAvionics įkurs jų šalyje bazę, iš kurios galės pasiekti likusią Azijos dalį.

NanoAvionics NSPO

Po NanoAvionics ir NSPO memorandumo pasirašymo

Memorandumas pasirašytas Vilniuje spalio 28 dieną, Taivano verslo delegacijos viešnagės Lietuvoje metu. Taivano mokslo ir technologijų ministrą dr. Tsung-Tsong Wu bei keturis NSPO atstovus ir generalinį direktorių Jong-Shinn Wu NanoAvionics pasveikino savo Vilniaus biure Mokslininkų gatvėje.

Memorandumo pasirašymą iniciavo Lietuvos ūkio ir inovacijų ministerijos sudarytas abipusis investicijų ir prekybos susitarimas su Taivano Nacionaline plėtros taryba bei Mokslo ir technologijų ministerija.

NanoAvionics džiaugiasi galėdama paremti šalies kosmoso programą, naudodama savo patirtį mažų palydovų gamybos ir misijų paslaugų srityse. NanoAvionics tikisi, kad galėsime padėti Taivano organizacijoms išnaudoti mažų palydovų technologijas, kuriant atsparias ir įperkamas galimybes kosmose pagal naujoviškas satelitų programas.

Mažųjų satų bendrovė NanoAvionics įkurta Vilniuje 2014 metais. 2021 metais bendrovė yra išaugusi: joje dirba per 100 inžinierių, į orbitas paleista per 90 mažųjų satų, įvairūs komerciniai projektai įvykdyti per 40 pasaulio šalių. Bendrovės būstinė įsikūrusi Vilniuje, padaliniai JK ir JAV, kur yra pastatytos dvi satų gamyklos. Kaune veikia bendrovės kosmoso inžinerijos laboratorija.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *