Shenzhou 13 misija užbaigta. Kinijos taikonautai Wang Yaping, Ye Guangfu ir Zhai Zhigang, po 183 parų darbo stoties Tianhe modulyje, balandžio 16 nusileido į Žemę.
Ilgiausios misijos ekipažas parlėkė į Žemę
Shenzhou 13 misijos ekipažas Žemėje
Pirmoji Kinijos taikonautė Wang Yaping
Shenzhou erdvėlaivis su trimis taikonautais saugiai nusileido šiaurinėje Kinijos dalyje. Atsiskyręs nuo Kinijos kosminės stoties Tiangong modulio Tianhe, erdvėlaivis 9 valandas leidosi, kol parašiutais sutabdytas, pasiekė Žemę. Toks greitas, 5 orbitų lėkis apie Žemę, atliktas pirmą kartą. Iki tol Shenzhou apie Žemę aplėkdavo 11 kartų. Ilgos, šešis mėnesius trunkančios kosminės misijos, yra įprastos Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) ekipažams, tačiau Kinija nėra TKS partnerė. Shenzhou 13 misijos trukmė yra 183 paros, iki tol ilgiausia Shenzhou 12 misija vyko 92 paras.
Kinijos misijoje dalyvusi Wang Yaping yra pirmoji kinė, dirbusi kosmonėje stotyje ir atlikusi išėjimą į atvirą kosmosą (EVA). Ekipažas per 183 paras atliko per 20 įvairių mokslinių eksperimentų ir Žemėn transliavo porą edukacinių paskaitų. Shenzhou
Shenzhou 13 ekipažas atliko perkėlimo bandymą su Kinijos kosminės stoties 10 m ilgio robotine ranka. Atlėkęs krovininis erdvėlaivis Tianzhou-2 2022 sausio 6 buvo prijungtas prie Tianhe modulio priekinio prijungimo prievado. Per 47 minučių bandymą krovininis erdvėlaivis buvo robotine ranka buvo perkeltas prie kito prievado. Bandymas yra būtinas norint užbaigti kosminės stoties statybą.
Balandžio 16 į Žemę sugrižusi misija buvo antroji pilotuojama misija kosminėje stotyje Tiangong iš numatytų 11 misijų. Lėkiui gegužės mėnesį (atsargų ir kuro papildymas), ruošiamas Tianzhou-4 krovininis erdvėlaivis. Į stotį birželį turėtų nuskrieti Shenzhou 14 misija. Wentian ir Mengtian (po 20 tonų masės kiekvienas) modulius prie stoties ketinama prijungti 2022 rudenį.