Shenzhou-12 erdvėlaivis orbitoje

shenzhou 12

Shenzhou-12 erdvėlaivį birželio 17 dieną iš Jiuguan kosmodromo (Jiuquan Satellite Launch Center, Gobio dykumoje) iškėlė Long March-2F raketa.

Shenzhou-12 spacecraft B Kinijos pilotuojama misija prasidėjo. Xinhua/Ju Zhenhua nuotrauka

Shenzhou-12 crew B

Pilotuojamos Shenzhou-12 misijos astronautai Nie Haisheng (kairėje), Liu Boming (centre) ir Tang spaudos konferencijoje pries startą. Xinhua/Li Gang nuotrauka

Erdvėlaivis Shenzhou-12 jau prisijungė prie Kinijos Kosminės stoties pagrindinio modulio Tianhe. Apie modulio paleidimą rašėme tekste „Tianhe modulis orbitoje” anksčiau. Numatyta misijos trukmė yra 3 mėnesiai, per juos ketinama išbandyti technologijas, susijusias su ilgalaikiu astronautų buvimu kosmose bei sveikatos priežiūra, perdirbimo ir gyvybės palaikymo sistemomis, kosminių medžiagų tiekimu, ekstraverkuline veikla ir operacijomis bei orbitos priežiūra. Tai yra būtina Kinijos kosminės stoties statybai. Kinija tiegia, kad kosminė erdvė yra bendras žmonijos lobis ir jos tyrinėjimas, plėtra bei taikus naudojimas yra bendras visų žmonių užsiėmimas pasaulyje.

Shenzhou-12 misijos ekipažas

56 metų Nie Haisheng, į kosmosą skrido du kartus, įskaitant 15 parų misiją Kinijos kosminėje stotyje Tiangong-1 2013 metais. Beje, N. Haisheng yra vyriausias Kinijos astronautas. 54 metų Liu Boming dalyvavo Shenzhou-7 misijoje 2008 metais ir tapo pirmuoju Kinijos astronautu atviroje kosminėje erdvėje. 45 metų Tang Hongbo 45 į kosmosą pakilo pirmą kartą. Trys astronautai į kosmosą atėjo iš Karinių oro pajėgų.

Kinijos bendradarbiavimas

Tianhe space station

Tokia netrukus bus Kinijos kosminės stotis. Erdvėlaivis Tianzhou-2 prie stoties prisijungė birželio pradžioje

Žemoje Žemės orbitoje skriejanti Kinijos kosminė stotis, tiksliau vienas jos modulis Tianhe, padės astronautams atlikti plataus masto kosmoso mokslo ir technologijų eksperimentus. Kinija kosminę stotį pavertė atvira tarptautinio bendradarbiavimo platforma, vykdant kosminės stoties funkcinę plėtrą, vystant kosmoso mokslą ir taikomąsias programas, bendrus Kinijos ir užsienio astronautų skrydžius. Kinijos kosminėje stotyje vykstančiuose aviacijos bei kosmoso medicinos, gyvybės mokslo bei biotechnologijų, mikrogravitacijos fizikos bei degimo mokslo nesvarume ir astronomijos eksperimentuose dalyvaus 17 šalių. Kinija palankiai vertina bendradarbiavimo pasiūlymus dėl bendrų Kinijos ir užsienio astronautų skrydžių, kurie bus vykdomi po Kinijos kosminės stoties surinkimo.

Vykdydama Marso tyrimus, Kinija bendradarbiavo su tarptautine bendruomene ir partneriais, įskaitant Europos kosmoso agentūrą (EKA) ir Argentinos, Prancūzijos ir Austrijos kosmoso agentūras. Atviro požiūro į bendradarbiavimą, Kinija laikosi ir ketvirtajame Mėnulio tyrimo programos etape ir tarptautiniame Mėnulio tyrimų stoties projekte.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *