Europa veržiasi į kosmosą

EKA Europa

Europa ir jos žmonės veržiasi į kosmosą. 22 000 paraiškų buvo pateikta į Europos Kosmoso Agentūros (EKA) paskelbtą atranką į astronautus. Birželio 24 dieną EKA paskelbė: per 22 000 žmonių iš visos Europos pateikė paraišką tapti EKA astronautu.

Apie 5400 visų pareiškėjų yra moterys, tai 38 nuošimčiai, o daugiau nei 200 asmenų prtenduoja į fizinę negalią turinčio astronauto arba paraastronauto darbą. Paraiškos buvo gautos iš visų tikrųjų EKA narių ir asocijuotų narių, dalyvavo 25 valstybės. 2021 gegužės 1 dieną Lietuvai tapus asocijuota EKA nare, paraiškų pateikimo laikas buvo pailgintas trims savaitėm iki birželio 18 dienos. Apie Lietuvos ir EKA asocijuotos narystės dokumento pasirašymą rašėmė tekste “Lietuva ir EKA“.

Europa 2021

Europa ir moterys. Pareiškėjų į EKA astronautus pasiskirstymas pagal šalis ir lytį.

EKA planuoja paskelbti atrinktus astronautus 2023 metais.

Europa EKA 2021

Tikrųjų (pažymėta pilka spalva) ir asocijuotų (šviesiai pilka spalva) EKA narių žemėlapis

Europos Kosmoso Agentūrai 2021 metų vasarą tikrųjų narių teisėmis priklauso Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Airija, Italija, Liuksemburgas, Olandija, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Ispanija, Švedija, Šveicarija ir Jungtinė Karalystė. Slovėnija, Latvija ir Lietuva yra asocijuotos narės, panašiomis teisėmis EKA veikloje dalyvauja ir Kanada. Su Bulgarija, Kroatija, Kipru, Malta ir Slovakija EKA yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis. Iš bendradarbiaujančių su EKA šalių tarpo pasitraukė Izraelis, Turkija ir Ukraina.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *