New Shephard aukcionas baigėsi

New Shephard landing

New Shephard raketos lėkio liepos 20 dieną aukcionas baigėsi.

Shephard Blue Origin

New Shephard raketos pirmojo lėkio su žmonėmis schema. Numatoma starto data yra 2021 liepos 20

Birželio 14 paskelbta, jog Blue Origin aukcioną laimėjo nežinomas pirkėjas arba Dalyvis 107, kuris už galimybę lėkti į kosmosą su broliais Bezos sumokėjo 28 mln USD ir dar 6 % mokesčių. Aukcionas prasidėjo gegužės 6 dieną.

Blue Origin raketa New Shephard kils 16 kartą. Bendrovė Blue Origin teigia, kad per ateinančias savaites paskelbs aukciono nugalėtojo vardą ir ketvirtojo įgulos nario vardą. Aukcione užsiregistravo apie 7600 žmonių iš 159 šalių, o pajamos bus paaukotos Blue Origin į švietimą orientuotam pelno nesiekiančiam ateities klubui, kurio misija yra įkvėpti ateities kartas siekti karjeros STEM ir padėti išrasti gyvenimo ateitį kosmose.

Shephard Amazon CEO Jeff Bezos

Jeff Bezos tikslas: parduoti keliones į orbitą kitiems milijardieriams ir praturtėti

Bendrovės Blue Origin raketos New Shephard lėkis

Pirmosios suborbitinės New Shepard raketos ir erdvėlaivio misija planuojama liepos 20 dieną iš Blue Origin paleidimo aikštelės, esančios į šiaurę nuo Van Horno, Teksase. Erdvėlaiviu New Shephard gali skrieti 6 įgulos nraiai. Raketa išlėkdins erdvėlaivį su keturiais keleiviais virš Karmano linijos (100 kilometrų), kuri yra tarptautiniu mastu pripažinta kosmoso riba. Tikimasi, kad erdvėlaivio kapsulė parašiutu nusileis į Žemę, o raketa nusileis šalia pakilimo aikštelės. Visas skrydis turėtų trukti per 10 minučių.

Kosminis turizmas

astronautika.lt primena: kosmoso turizmą nuo 2001 metų iki 2009 metų vykdė bendrovė Space Adventures. Į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) erdvėlaiviais Soyuz buvo skraidinami kosmoso turistai. 10 parų trukmės skrydžio kaina pradžioje buvo 20 mln USD, vėliau šoktelėjo iki 40 mln USD, buvo atlikti 8 turistiniai lėkiai. Pirmasis kosmoso turistas buvo JAV verslininkas Dennis Tito TKS gyveno 7 paras. Turistas Charles Simonyi į TKS skrido du kartus. Kosmoso turizmas buvo prastas sumanymas daliai kosmonautų ir astronautų. Dalis jų, po daugybės pasiruošimo metų, taip ir liko Žemėje.

Bendrovės SpaceX vieno astronauto lėkis erdvėlaiviu Crew Dragon į TKS (trukmė daugiau nei 7 paros) ir atgal kainuoja 50-55 mln. USD. Tad, 10-12 minučių lėkio 28 mln USD vertė yra milžiniška. JAV ir Europos asronautų paskutinieji skrydžiai Rusijos erdvėlaiviu Sojuz kainavo ~ 85 mln. USD.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *