Richard Branson gali tapti pirmuoju kosminės bendrovės vadovu, pakilusiu į kosmosą. Birželio 9 savo ketinimus kilti į kosmosą liepos 4 dieną pareiškė Virgin Galactic įkūrėjas. Išsami informacija apie Richard Branson lėkį yra nepatvirtinta, nors tikimasi, kad lėks SpaceShipTwo erdvėlaivis VSS Unity.
Tai žiniasklaidos pritraukimas ar iš tiesų dėmesio verta žinia ? Jei taip nutiktų, tuomet milijardierius R. Branson aplenktų Elon Musk ir Jeff Bezos kelyje į kosmosą. Tik štai Elon Musk yra pareiškęs norą lėkti į Marsą. Be atgalinio bilieto…
Blue Origin įkūrėjas Jeff Bezos
Virgin Galactic įkūrėjas Richard Branson
Elon Musk nesišvaisto tuščiais pažadais
Paskutinės naujienos žymi kylančių kosminių lenktynių posūkį: kosmoso bendrovių įkūrėjai lėks į kosmosą savo kūriniais. Kompanijos Blue Origin, Virgin Galactic ir SpaceX stengiasi išplėsti kosminius skrydžius iki civilių asmenų. Būtent tai reiškia, kad lėkis į kosmosą kompanijų steigėjams yra, galbūt, kitas logiškas žingsnis.
Lyginant šias tris bendroves, reikia paminėti jų labai skirtingas pozicijas. Blue Origin savo sąskaitoje turi tik 15 nepilotuojamų skrydžių daugkartine raketa New Shepard ir daugkartiniu erdvėlaiviu. Visi lėkiai yra suborbitiniai.
SpaceX yra neabejotina lyderė šiose lenktynėse: daugkartinės raketos Falcon 9, krovininis Dragon ir pilotuojamas erdvėlaivis Crew Dragon, pastovūs lėkiai į tarptautinę Kosminę Stotį. E. Musk kuria erdvėlaivį Starship bei HLS ir nesišvaisto ketinimais lėkti į kosmosą.
Virgin Galactic
Virgin Galactic ir jos VSS Unity link kosmoso kilo tik kelis kartus, paskutinis sėkmingas lėkis vyko 2019 vasarį. 2018 gruodžio 13 Mark „Forger“ Stucky ir buvęs NASA astronautas Frederick „CJ“ Sturckow po sėkmingo lėkio VSS Unity VP-03 iki 82.7 km tapo pirmaisiais Virgin Galactic astronautais. Vėliau tai patvirtino NASA. Pasaulyje kosmoso riba (Karmano riba) yra 100 km virš Žemės. VSS Unity paskutinį kartą kilo gegužės 22 dieną iš Naujosios Meksikos kosminio uosto Amerika. Erdvėlaivį iškėlė SpaceShipTwo, po valandos VSS Unity atsiskyrė ir pakilo į 89.23 km aukštį. Tai tik trečias skrydis virš 80 km. Erdvėlaivis VSS Unity gali skraidinti šešis žmones per dvi valandas trunkantį suborbitalinį skrydį. Prieš grįždami į Žemę, jie kelias minutes patirs nesvarumą.