Jeff Bezos, Amazon ir Blue Origin savininkas ir steigėjas, liepos 20 dieną kils į suborbitinį skrydį raketa New Shepard. Po 15 sėkmingų testinių skrydžių su įvairia įranga, 16 New Shepard lėkis bus su trimis civiliais.
Blue Origin steigėjas Jeff Bezos prie New Shepard raketos. Nuotrauka Blue Origin
Birželio 7 dieną Jeff Bezos Instagram vaizdo įraše pranešė apie ketinimą dalyvauti pirmame raketos New Shepard pilotuojamame suborbitiniame skrydyje. Į jį verslininkas pakvietė ir brolį Mark Bezos, prašydamas jo pasidalinti prasminga patirtimi kartu. „Jūs matote Žemę iš kosmoso ir ji keičia jus, tai keičia jūsų santykius su šia planeta, su žmonija“, – vaizdo įrašo sakė J. Bezos (jis yra ir Amazon.com įkūrėjas). „Aš noriu dalyvauti šiame skrydyje, nes tai yra, ką norėjau padaryti visą gyvenimą. Tai nuotykis. Man tai didelis dalykas “.
Tikimasi, kad prie jų prisijungs dar nenustatytas trečiosios vietos laimėtojas, kurio pasiūlymai į aukcioną priimami iki birželio 12 dienos 21 val. (UTC). Birželio 7 dieną trečiosios vietos pasiūlymas buvo 3.2 mln USD. Apie aukcioną esame rašę „Blue Origin aukcionas„.
Pirmajame pilotuojamajame New Shepard lėkyje dalyvaus trys žmonės
Blue Origin erdvėlaivis New Shepard
Hermetiškas erdvėlaivis New Shepard gali lėkdinti 6 žmones, turi avarinę gelbėjimo ir trijų parašiutų minkšto nusileidimo sistemą. Po vertikalaus startūno New Shepard greitėjimo ir pakilimo iki 40 km, erdvėlaivis New Shepard atsiskiria ir skrieja (aukščiau Karmano ribos) maždaug iki 112-116 km aukščio. Suborbitinis lėkis trunka 10-11 minučių, astronautai patiria greitėjimo perkrovą bei nesvarumo būseną ir gėrisi Žemės vaizdais iš kosmoso. Prieš lėkį dalyviai išklauso būtiną 14 parų pasiruošimo lėkiui kursą.
10-12 min suborbitinio lėkio schema
Pirmosios suborbitinės New Shepard raketos ir erdvėlaivio misija planuojama liepos 20 dieną iš Blue Origin paleidimo aikštelės, esančios į šiaurę nuo Van Horno, Teksase. Raketa išlėkdins erdvėlaivį su trimis keleiviais virš Karmano linijos (100 kilometrų), kuri yra tarptautiniu mastu pripažinta kosmoso riba. Tikimasi, kad erdvėlaivio kapsulė parašiutu nusileis į Žemę, o raketa nusileis šalia pakilimo aikštelės. Visas skrydis turėtų trukti per 10 minučių.