Amazon vystys Kuiper projektą

Amazon Kuiper project

Amazon bendrovė paskelbė apie pasirašytas sutartis ir numatytus raketų startus. Arianespace raketa Ariane 6, Blue Origin raketa New Glenn ir ULA (United Launch Alliance) raketa Vulcan Centaur per penkis metus startuos 83 kartus ir iškels 3236 interneto satus lėkti apie Žemę.

Amazon Kuiper 3-rockets

Arianspace, Blue Origin ir United Launch Alliance raketos per penkis metus paleis Kuiper interneto satų spiečių apie Žemę

Pagal sutartį, raketa Ariane 6 per tris metus Kuiper satus kels 18 kartų, o po to 16 kartų kils Ariane 64 raketa. Bendrovės Blue Origin raketa New Glenn kils 12 kartų su galimybe papildomai atlikti dar tris startus, jei jų prireiks. Į susitarimą įtraukti 38 Vulcan Centaur raketos startai.

Šios sutartys papildo Amazon susitarimą su ULA dėl devynių raketos Atlas V startų ir susitarimą su ABL Space Systems dėl KuiperSat-1 ir KuiperSat-2 prototipų iškėlimo į orbitą apie Žemę 2022 metų pabaigoje. Tai keistoka sutartis, nes bendrovė ABL Space raketą RS1 su skystais komponentais žibalu ir degounimi varytuvams vis dar kuria. Dar vieną sutartį Amazon sudarė su bendrovė Beyond Gravity (anksčiau vadinta „RUAG Space“), kuri rengia saugią palydovų dislokavimo tinkamame aukštyje sistemą.

Bendrovės Amazon interneto satų Kuiper projekte numatyta už prieinamą kainą teikti didelės spartos ir mažos delsos (ping 10 ms – 20 ms) plačiajuostį ryšį neaptarnaujamoms ir nepakankamai aptarnaujamoms bendruomenėms visame pasaulyje. Žvaigždyną sudarys 3236 palydovai.

Kuiper projektas vėluoja

Amazon KuiperSat-Konkurentai

Kuiper projektas stipriai vėluoja

Amazon iki 2026 liepos mėn. privalo į žemą orbitą apie Žemę (LEO) iškelti pusę Kuiper satų spiečiaus. Tai numatyta gautos licenzijos sąlygose. Visi Kuiper satai orbitoje turi būti iki 2029 liepos mėnesio. Amazon ketina į Kuiper sukūrimą investuoti apie 10 mlrd. USD. Pirmasis Kuiper satų iškėlimo etapas bus 578 palydovų, teikiančių interneto paslaugas dviem horizontaliomis aprėpties juostomis, viena tarp 390 ir 560 šiaurės platumos, kita – nuo 390 iki 560 pietų platumos, Vėlesni keturi satų iškėlimo etapai užpildytų pusiaujo aprėptį. Kuiper satai apie Žemę orbituotų trijuose aukščiuose: 784 – 590 km, 1156 – 630 km, 1296 – 610 km. Taip orbituojantys satai galėtų teikti interneto paslaugas 95 nuošimčiams Žemės gyventojų. Amazon tikisi interneto paslaugas teikti bent 300-400 mln Žemės gyventojų.

Panašu, jog Amazon truputį pramiegojo bendrovės SpaceX interneto spiečių traukinį su beveik 2000 satų. Starlink paslaugos jau teikiamos 29 valstybėse. O šalia Starlink grupuojamas ir OneWeb su keliais šimtais satų. Apie interneto satų spiečiaus kūrimą paskelbė ir Kinija, smulkiau tekstuose „Internetas ir satelitai Kinijoje” ir „Kinijos palydovinis internetas„.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *