Stalker iš Success Rockets

Stalker

Stalker raketos pristatymas iš Success Rockets bendrovės atrodo gražiai… Kuomet prasidės realūs lėkiai, tuomet bus aiškiau.

Stalker rocket

Raketos Stalker modelis. Success Rockets nuotrauka

Privati ​​Rusijos aerokosminė kompanija Success Rockets plačiajai visuomenei pristatė lengvosios raketos Stalker koncepciją. Pirmas raketos startas turėtų vykti 2024 metais ir, tikėtina, ji būtų naudojama lengvų satų iškėlimui į orbitą. Raketa skirta paleisti įvairių dydžių, nuo kubsatų iki mikrosatų, palydovų nuskraidinimui į orbitą, maksimaliai galėtų iškelti iki 700 kg krovinį į 700 km, žemą orbitą aplink Žemę (LEO), – sakoma bendrovės pranešime.

33 metrų aukščio ir 2,2 metro diametro raketą Stalker bus komplektuojama dviem skirtingais aerodinaminiais gaubtais: stabdartiniu 2,2 m ir padidinto, 3,2 m, diametro. Startinė raketos Stalker masė yra 83,5 tonų. Apdaila ir raketos dalys bus gaminamos iš anglies pluošto. Bendrovė planuoja juos savarankiškai gaminti Rusijoje. „Success Rockets“ inžinieriai 2,5 metų tobulino gamybos technologijas ir taip buvo pasiektas aukštas dalių patikimumas mažomis gamybos sąnaudomis.

Abiejose raketos Stalker pakopose bus naudojami „Lucky Engine-11“ (LE-11) skysto kuro varytuvai. Pirmojoje pakopoje ketinama sumontuoti devynis LE-11 varytuvus, o antrajoje pakopoje numatyta sumontuoti vieną atmosferinį varytuvą. Atviro ciklo LE-11 varytuvai naudoja žibalą (kuras) ir skystą deguonį (oksidatorius). Trauka Žemės paviršiuje bus 11,4 tonų, o atmosferoje – 13 tonų. Bendrovė pažymi, jog naudojant tokį pat, tik skirtingos modifikacijos, varytuvą pirmoje ir antroje raketos pakopose, žymiai sumažėja paleidimo kaina. Svarbi naujiena E. Musk ?. Varytuvas gali būti ir daugkartinio panaudojimo.

„Success Rockets komanda apskaičiavo raketos naudingosios apkrovos masę, atsižvelgdama į prognozes dėl paleidimo į kosmosą rinkos plėtros per 5–10 metų“, – sakė Oleg Mansurov, Success Rockets įkūrėjas ir generalinis direktorius.

Pačios bendrovės pateikiama informacija yra žymiai kuklesnė: tai trijų pakopų, 17 m ilgio ir 1,6 m diametro, kieto kuro raketa. Ji gali į (LEO) iškelti 250 kg masės satą už 2.8 mln USD.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *