Axiom-1 misija

Ax-1 Crew Axiom Space

Axiom-1 (Ax-1) misija prasidėjusi 2022 balandžio 8 dieną, tęsiasi…

Axiom-1 Endeavour docks to the ISS

Balandžio 10 erdvėlaivis Endeavour su pirmuoju privačiu ekipažu prisijungė prie Tarptautinės Kosminės Stoties

SpaceX ir Axiom Space penktadienį sėkmingai pradėjo Axiom-1 (Ax-1) misiją, kurios ekipažas sekmadienį pagausino Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) įgulą. Tai pirmoji privati kosminė misija į TKS. AX-1 ekipažą sudaro buvęs NASA astronautas bei Axiom Space viceprezidentas Michael Lopez-Alegria – Ax-1 vadas, JAV nekilnojamojo turto verslininkas Larry Connor – Ax-1 pilotas, Kanados investuotojas ir filantropas Mark Pathy ir Izraelio verslininkas ir naikintuvo pilotas Eytan Stibbe.

Crew Dragon erdvėlaivio Endeavour lėkis į Tarptautinę Kosminę Stotį yra trečiasis, o raketos Falcon 9 pirmoji pakopa kilo jau penktą kartą. Misija buvo paleista į 51,60 orbitą, po to palaipsniui pradėta orbitos korekcija. Endeavour autonomiškai prisijungė prie Harmony modulio prievado Node-2. Prisijungimas buvo pavėlintas 45 minutes dėl vaizdo įrašo nukreipimo į TKS nesklandumų.

Ax-1 įgulą pasveikino NASA astronautai Thomas Marshburn, Raja Chari ir Kayla Barron, ESA astronautas Matthias Maurer. Prie sveikinimų prisijungė Roscosmos kosmonautai Oleg Artemjev, Sergej Korsokov bei Denis Matvejev.

ISS crew at 10042022

Axiom-1 misijos astronautai (vidurinėje eilėje) prisijungė prie 67 TKS ekspedicijos

Ax-1 įgulos nariai 8 dienas praleis TKS, vykdydami mokslinius tyrimus, informavimo ir komercinę veiklą. Misija yra pirmasis bendrovės Axiom Space žingsnis, siekiant įgyti patirties kosminių stočių eksploatavimo srityje prieš kuriant TKS įpėdinį – privačią kosminę stotį.

Balandžio 27 dienos papildymas: Axiom-1 misija, dėl prastų orų nusileidimo rajone, baigėsi tik balandžio 25 dieną. Misijos kaina yra 220 mln USD arba 55 mln USD vienam astronautui, o Roscosmos kaina buvo 90 mln USD vienam asmeniui.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *