Starlink ir OneWeb konkurentai

Konkurentai satellite_mega-constellation

Konkurentai: Starlink (bendrovė SpaceX) su maždaug 1800 satų ir OneWeb su 360 satų (tai pusė numatytų palydovų) orbitose. Kas gali mesti jiems išūkį ir pasiūlyti savo interneto satų spiečių ? Galimas konkurentas Amazon su Kuiper projektu miega ir pirmuosius du interneto spiečiaus satus KuiperSat rengiasi paleisti tik 2022 metų pabaigoje. KuiperSat-1 ir KuiperSat-2 palydovai 590 km orbitose testuotų įrangą ir technologijas. Anksčiau naudotas terminas „palydovų žvaigždynas” keičiamas į „palydovų spiečius”.

Satelitinis internetas bus sparčiai plėtojamas Kinijoje: 2022 metais numatomi pirmieji paleidimai, o 2025 metais šią paslaugą ketinama pasiūlyti visam pasauliui. Kinijos interneto satų spiečių sudarys 6080 satų 508 – 600 km orbitose ir 6912 satų 1145 km orbitose apie Žemę.

KuiperSat Konkurentai

Amazon KuiperSat palydovus ketina iškelti bendrovės ABL Space Systems raketa RS1. Įdomus sprendimas, žinant, jog RS1 dar nesukurta

Nauji konkurentai

„Telesat“, „Astra“ ir „Hughes“ pateikė prašymus JAV Federalinei ryšių komisijai (Federal Communications Commission – FCC) pastatyti ir eksploatuoti iš viso beveik 17 000 mažų palydovų žemoje Žemės orbitoje (LEO). Kanados bendrovė „Telesat“ ketina sujungti savo planuotą 298 palydovų Lightspeed spiečių su antruoju naujuoju plačiajuosčiu 1373 palydovų spiečiumi, veikiančiu V dažniu juostoje žemoje orbitoje apie Žemę (LEO). „Astra“ pateikė prašymą sukurti LEO plačiajuosčio ryšio spiečių su 13 620 negeostacionarių palydovų V dažnių juostoje. Satus bendrovė gamintų pati, remdamasi patyrimu kuriant mažas raketas. Bendrovė Hughes Network Systems pateikė prašymą sukurti plačiajuosčio satų ryšio spiečių su 1440 palydovų 36 LEO plokštumose ir V dažnių juoste. Pati bendrovė šį planą įvardijo HVNET sistema.

„Astra“ ketina lapkričio viduryje dar kartą pabandyti maža raketa į orbitą paleisti bandomąją naudingąją apkrovą. Trys ankstesnieji bandymai nepavyko.

Boeing palydovų spiečius

Bendrovė „Boeing“ gavo iš FCC leidimą konstruoti, dislokuoti ir eksploatuoti plačiajuosčio ryšio palydovų spiečių. Boeing paraiškoje įvardyta negeostacionarios orbitos fiksuoto palydovinio ryšio tarnybos sistemos, naudojančios V juostos dažnius (37.5–40, 40–42, 47.2–50,2 ir 50.4–51.4 GHz juostos) ir taip pat tarpsatelitinio ryšio (ISL) sistemos, naudojančios V juostos dažnius (65–71 GHz juostos).

Bendrovės Boeing satų spiečių sudarys 132 LEO palydovai, skriejantys žiedine orbita 1056 km aukštyje, ir 15 labai pasvirusių palydovų, orbituojančių 27 355 – 44 221 km aukštyje.

Neįvardintas satų spiečius iš pradžių teiks plačiajuosčio interneto ir ryšių paslaugas gyventojams, vyriausybės ir verslo vartotojams JAV, Puerto Rike ir JAV Mergelių salose. Kuomet bus iškelti 147 satai, vartotojams bus pateikiama didelės spartos duomenų prieigą visame pasaulyje. Boeing per šešerius metus turi iškelti pusę spiečiaus t.y. 74 satus. Visas spiečius turi pradėti veikti ne vėliau kaip 2030 metų lapkričio 2 dieną.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *