Kinijos jūrų kosmodromas

CALT rocket

Kinijos Jūrų kosmodromas, kurio paskirtis yra satelitų paleidimas iš jūros, veiklą pradės iki 2022 metų. Haiyang mieste, Rytų Kinijos Šandongo provincijoje, pradėta laivo statyba. Pagrindinė ceremonijos kalbos mintis: laivas arba jūrų kosmodromas bus penktojo Kinijos kosmodromo dalis.

China sea vessel for satellite launch

Lapkričio 2 nuo mobilios plūduriuojančios platformos Geltonojoje jūroje prie Rytų Kinijos Šandongo provincijos krantų pakilo kietojo kuro lengvoji raketa „Long March-11“

Naujasis raketų paleidimo laivas, kuriame sumontuota naujausia elektroninė įranga, reikalinga automatiniams raketų startams vykdyti, bus 162.5 m ilgio ir 40 m pločio. Jis turėtų patenkinti didėjantį Kinijos vidutinių ir didelių kietojo kuro raketų, taip pat mažų ir vidutinių skystojo kuro raketų paleidimo poreikį. Penktasis Kinijos kosminio paleidimo centro, praminto rytiniu kosmodromu, statyba buvo patvirtinta 2019 liepos mėnesį.

Kinijos bendrovė China Rocket Co, turinti sąsajų su didžiausia šalies raketų kūrėja ir gamintoja Kinijos raketų technologijų akademija (CALT), ir Haijang miesto valdžia 2020 gruodyje pasirašė sutartį ir įsipareigojo pastatyti 163 hektarų kietojo kuro raketų gamyklą. Į projektą investuota ~ 3.5 mlrd USD. Planuojama 1860 hektarų plote įkūrti aviacijos ir kosmoso pramonės parką, jūrų raketų paleidimo uostą ir aviacijos turistų parką. Be jūrinių raketų paleidimo, bazė siūlys raketų surinkimo bei bandymų paslaugas, o kasmet galės pagaminti 20 kietojo kuro raketų.

Iki 2021 lapkričio mėn. Kinija atliko du sėkmingus raketų paleidimus jūroje. Pirmasis paleidimas buvo atliktas 2019 birželį. Tuomet Geltonojoje jūroje iš didelės pusiau povandeninės Tairui baržos paleista Long March-11 raketa. Antrasis paleidimas jūroje įvyko 2020 rugsėjį. Kinija plaukojančią raketų paleidimo platformą, į kurią raketos plukdomos barža Debo-3, įvardijo rytinio kosmodromo dalimi.

Jūrinio kosmodromo privalumai

Kinija tikisi per metus pagaminti 20 kieto kuro Long March-11H raketų Haiyang mieste. Kosmodromas taptų penktuoju ir papildytų keturis (trys yra šalies viduje, vienas – pakrantėje) Kinijos kosmodromus. leidžiant raketas iš vidinių kosminių centrų, raketų pakopos krenta ant žemės ir kelia grėsmę miestams ir kaimams. Jūrų kosmodromas pakopų kritimo riziką visiškai ar dalinai eliminuoja. Raketa Long March-11 gali būti paleidžiama iš Dziučiuano paleidimo centras, tačiau jis yra Kinijos gilumoje, tenka spręsti gabenimą nuo gamyklos iki starto aikštelės. Haiyang privalumas yra didžiulis: jame raketa gaminama, išbandoma, Debo-3 barža plukdoma į jūrų platformą ir paleidžiama.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *