Sojuz bus pilotuojamas ESA erdvėlaivis?

economy spacecraft

.Sojuz erdvėlaivis gali tapti ESA pilotuojamu erdvėlaiviu ? Tai pokštas ar rimtas pasiūlymas ? Apie ESA svarstymus kurti savo pilotuojamą erdvėlaivį rašiau tekste „Pilotuojamas ESA erdvėlaivis?

Sojuz-Rogozin

D. Rogozin režė trumpai: „Imkite patikimiausią ervėlaivį”.

Roscosmos vadovas Dmitrij Rogozin į ESA ketinimus atsakė: „Jei Europos astronautai nori turėti galimybę savarankiškai patekti į TKS, tai patikrinto, patikimiausio pilotuojamo erdvėlaivio Sojuz MS naudojimas su ne mažiau patikima Sojuz-2 raketa iš Prancūzijos kosmodromo Kourou kartu su Europos paleidimo komanda, … apmokyta mūsų specialistų, yra, mano manymu, tai puiki idėja. Tai Europos mokesčių mokėtojams sutaupys milijardus eurų ir suteiks galimybę Europos kosmoso greitai patekti į kosmoso valstybių, turinčių visas pilotuojamų skrydžių kompetencijas, klubą”.

FL1bq-WXoAARsyr

Į kosmosą galima lėkti pirmos klasės erdvėlaiviu Crew Dragon. Jame vienos vietos kaina yra ~60 mln USD. Galima lėkti ekonominės klasės erdvėlaiviu Sojuz. Jame 1 vietos kaina yra ~ 90 mln USD

D. Rogozin pateikė naują terminą „visų pilotuojamų skrydžių kompetencijų klubas”. Yra kitas, seniai naudojamas terminas „Kosminis klubas”. Jį sudaro valstybės, galinčios savo jėgomis išlėkdinti į kosmosą ir sugrąžinti iš jo žmogų. Klubo nariai yra Rusija (sudėtinga pateikti), JAV (1961 gegužės 5) ir Kinija (2003 spalio 15 diena). Rusija, 1991 pabaigoje perėmusi Sovietų Sąjungos (1961 balandžio 12) raketą ir erdvėlaivį Sojuz, juos tik modernizuoja. Per daugiau nei 30 metų Rusija nesukūrė naujo erdvėlaivio ar raketos.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *