Space Adventures, SpaceX, Crew Dragon – turistai vėl skries į kosmosą. Anksčiau esame rašę apie Jeff Bezos, apie Virgin Galactic, apie SpaceX ir Japonijos Mėnulio turistą, apie Aurora Station kosminį viešbutį. (vėliau Aurora Station bankrutavo), apie Xcor (bankrutavo).
Kompanija Space Adventures jau skraidino turistus į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS), o vasario 18 pasirašė susitarimą su SpaceX apie Crew Dragon misijas, skraidinant turistus į žemas orbitas apie Žemę. JAV, Virginijos valstijoje įsikūrusi Space Adventures kompanija, planuoja 2021 vėl pradėti turistinius skrydžius. Space Adventures 2001 – 2009 metais suorganizavo 10 parų trukmės 8 turistinius skrydžius į TKS (turistas Charles Simonyi skrido du kartus) erdvėlaiviais Soyuz.
Vienas iš Space Adventures klientų, daininkė Sarah Brightman, dėl šeimyninių priežasčių treniruotes nutraukė ir neskrido į TKS. SarahBrightman.com
Ketinama netgi pasiekti naują rekordą, nuskraidinant turistus du kart aukščiau į kosmosą, nei skrieja TKS (~410 km). Tom Shelley, Space Adventures prezidetas, priminė, jog Crew Dragon gali lėkti per 1000 km aukštyje virš Žemės. 1966 JAV erdvėlaivio Gemini 11 astronautai Pete Conrad ir Richard Gordon pasiekė didžiausią skrydžio aukštį virš Žemės – 1374 km.
Žemė Gemini 11 misijoje. Nuotrauka iš spaceadventures.com
Space Adventures būsimoji turistinė misija su Crew Dragon
Tikėtina Space Adventures misijų pradžia yra 2021 paskutinis ketvirtis, 5 savaičių treniruotės vyks JAV. Jei skrydžiai vyks su erdvėlaiviais Soyuz, tuomet 6 savaičių treniruotės vyks Rusijoje. Kol kas kompanija neatskleidžia turistinės misijos kainos. Spėliojant kainų lygį, galime priminti 2019 birželio mėn. Bigelow Aerospace paskelbtą informaciją apie rezervuotas (sumokėti išankstiniai įnašai) 4 Crew Dragon misijas į TKS ir ketinimus parduoti vietas tuose skrydžiuose po 52 mln USD.
Space Adventures kosmoso turistai
Kaip minėjome aukščiau, Spaces Adventures nuskraidino į TKS 7 kosmoso turistus, skrydžio kainos siekė nuo 20 iki 52 mln USD, skrydžio trukmė nuo 7 iki 14 parų.
JAV verslininkas Dennis Tito, 2001 balandis, 7 parų skrydis, buvo pirmasis kosmoso turistas; Pietų Afrikos Respublikos verslininkas Mark Shuttleworth – 2002 balandis, 8 paros; JAV verslininkas mokslininkas ir inžinierius Gregory Olsen – 2005 spalis, 9 paros; JAV verslininkė (Iranas) Anousheh Ansari – 2006 rugsėjis, 12 parų; JAV kompiuterinių programų inžinierius Charles Simonyi skrido du kartus – 2007 balandį, 14 parų ir 2009 kovą, 11 parų; JAV vaizdo žaidimų verslininkas Richard Garriott 2008 spalis, 12 parų (skrydžio kaina 30 mln USD); Kanadietis Guy Laliberté, vienas iš cirko Cirque du Soleil įkūrėjų, 2009 rugsėjis, 11 parų.