Taikonautai pasiekė Kinijos rekordą

Shenzhou-XIII

Taikonautai pasiekė Kinijos rekordą kosminėje stotyje Tiangong. Iki tol ilgiausias taikonautų lėkis siekė 92 paras, 4 valandas ir 11 minučių, kuomet Kinijos Kosminėje Stotyje nuo 2021 birželio 17 iki rugpjūčio 16 vyko darbavosi Shenzhou-XII misijos ekipažas. Tai išskirtinai kariškiai: vadas Nie Haisheng (antrasis lėkis į kosmosą), operatorius Liu Boming (antrasis lėkis į kosmosą) ir sistemų operatorius Tang Hongbo (pirmasis lėkis į kosmosą).

Taikonautai Shenzhou-XII

Shenzhou-XII misijos ekipažas stotyje

Apie įspūdingus Kinijos kosminės programos 2021 metus rašiau tekste „Kinija, kosminė stotis 2021”. 2022 metus Kinija pradėjo taipogi rimtais ketinimais pasiekusi nacionalinį buvimo kosminėje erdvėje rekordą. Jos autoriai yra misijos Shenzhou-XIII ekipažas.

Shenzhou-XIII į Tiangong-2 nulėkė 2021 spalio 15 dieną, numatoma misijos trukmė yra 180 parų. Misijos dalyviai yra kariškiai: vadas Zhai Zhigang (antrasis lėkis į kosmosą), operatorė Wang Yaping (antrasis lėkis į kosmosą), sistemų operatorius Ye Guangfu (pirmasis lėkis į kosmosą). Misijoje dalyvauja antroji Kinijos taikonautė Wang Yaping. 41 metų amžiaus karinio orlaivio pilotė ir taikonautė.

China's Shenzhou-13 taikonautai

Taikonautai Ye Guangfu (kairėje), Zhai Zhigang (centre) ir Wang Yaping (dešinėje) pasiruošę Shenzhou-XIII misijai. Nuotrauka CMG

Shenzhou-XIII

Shenzhou-XIII misijos ekipažas dukart dirbo atviroje kosminėje erdvėje

Darbo atviroje kosminėje erdvėje taikonautai stoties išorėje pastatė naują įrangą, išbandė naujos kartos kosminį skafandrą, korodinaciją tarp žmonių ir kosminės stoties manipuliatoriaus. Taikonautė Wang Yaping tapo pirmąja Kinijos moterimi, kuri dirbo atviroje kosminėje erdvėje.

Shenzhou-XIII ekipažas kosminėje stotyje dar dirb apie tris mėnesius. Bus tęsiami pagrindinių kosminės stoties surinkimo ir eksploatavimo technologijų bandymai, krovininio erdvėlaivio Tianzhou-III iškrovimo darbai. Taip pat ekipažas lauks kitos, Shenzhou-XIV, misijos ir dviejų mokslinių modulių (Wentian ir Mengtian, kiekvieno jų masė per 20 tonų) prisijungimo prie Kinijos Kosminės Stoties Tiangong.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *