Kinija, kosminė stotis 2021

Kinija 2021 metais pagal pilotuojamų kosminių skrydžių programą įvykdė 5 sėkmingus lėkius į kosminę stotį.

Tiangong Kinija

Kinija seka jau orbitavusių stočių Saliut, Skylab, Mir, Tiangong-1 ir Tiangong-2 bei aktyvios TKS pėdsakais

2021 balandžio 29 dieną iš Wenchang kosmodromo raketa Long March 5B iškėlė Kinijos kosminės stoties Tiangong (liet. Dangaus rūmai) pagrindinį modulį Tianhe (liet. Dangaus harmonija). Jo dydis yra 16.6 m x 4.2 m, tūris 100 m³. Du krovininiai erdvėlaiviai Tianzhou-II bei Tianzhou-III atgabeno į stotį įrangą ir reikmenis taikonautams. Stotyje nuo 2021 birželio 17 iki rugpjūčio 16 vyko 90 parų Shenzhou-XII misija. Joje dalyvavo Joje dalyvavo kariškiai: vadas Nie Haisheng (antrasis lėkis į kosmosą), operatorius Liu Boming (antrasis lėkis į kosmosą) ir sistemų operatorius Tang Hongbo (pirmasis lėkis į kosmosą).

Shenzhou-XIII į Tiangong-2 nulėkė 2021 spalio 15 dieną, numatoma misijos trukmė yra 180 parų. Misijos dalyviai yra kariškiai: vadas Zhai Zhigang (antrasis lėkis į kosmosą), operatorė Wang Yaping (antrasis lėkis į kosmosą), sistemų operatorius Ye Guangfu (pirmasis lėkis į kosmosą). Misijoje dalyvauja antroji Kinijos taikonautė Wang Yaping. 41 metų amžiaus karinio orlaivio pilotė ir taikonautė.

Wang Yaping

Wang Yaping yra pirmoji Kinijos taikonautė išėjusi  į atvirą kosminę erdvę

Kinijos kosminė stotis orbituoja 390 km aukštyje virš Žemės, orbitos inklinacija yra 41.50. Kinijos kosminę programą vykdo Kinijos aviacijos mokslo ir technologijų korporacija (en. China Aerospace Science and Technology Corporation – CASC).


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *