ESA astronautų atranka

Atranka

Pasibaigė pirmasis ESA astronautų atrankos etapas. Apie Europos Kosmoso Agentūros (ESA) astronautų atrankos konkursą, kuriame dalyvavo per 23 000 norinčių, rašiau tekste “Europa veržiasi į kosmosą“. Priminsiu, jog iš Lietuvos paraiškas pateikė 62 vyrai ir 18 moterų.

Į 2021 kovo mėnesį paskelbtą ESA astronautų atrankos konkursą buvo pateiktos 23307 paraiškos. Pirmoji būtina dalyvavimo sąlyga – magistro laipsnis bet kurioje STEM (Science, Technology, Engineering ir Mathematics) mokslų ar medicinos srityje. Iškart buvo skelbiamas ir numatomas 5400-8600 € atlygis, priklausantis nuo patirties. Šešių etapų paraiškos teikimo procesas apėmė 80 puslapių sveikatos reikalavimų sąrašą.

ESA astronautai atranka

Į antrąjį etapą pateko daug moterų

2022 sausio 19 paskelbta: antrajame etape lieka 1362 dalyviai. 1391 dalyvis turės dalyvauti vienos dienos trukmės atrankos etape. Atsižvelgiant į Europos Kosmoso Agentūros inicijuotą būsimų paraastronautų grupę, į antrąjį atrankos etapą pateko 29 dalyviai iš 287 pateikusių paraiškas.

Pirmajame testavimo etape, po sėkmingo dokumentų patikros proceso įveikimo, daugiausia dėmesio skiriama psichologinei veiklai, apimančiai kognityvinius, techninius, motorinės koordinacijos ir asmenybės testus. Po jų vyko psichometriniai testai ir praktiniai egzaminai. Antrajame etape pokalbiai ir grupiniai testai bus atliekami prieš atliekant medicininius tyrimus, kuriais siekiama įvertinti fizinę ir psichinę sveikatą.

Priešpaskutiniame etape bus pokalbis su komisija, tikrinančia techninės ir elgesio kompetencijas. Po paskutinio etapo, pokalbio su ESA generaliniu direktoriumi, bus paskelbti Naujieji ESA astronautai ir rezerviniai astronautai. Tikėtina tai bus 2022 m. trečiajame ketvirtyje. Po to prasidės maždaug dviejų metų pasiruošimas ir įvairūs mokymai ESA mokymų centre Kelne, Vokietijoje. astronautika.lt komentaras: nuo Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) darbo pradžios 2000 metais iki 2022 metų pradžios, įvairiose TKS misijose dalyvavo 29 ESA astronautai.

ESA kosmoso medicinos vadovas Guillaume Weerts pakomentavo pirmąjį atrankos etapą: „Labai norime padėkoti visiems, kurie pateikė paraišką dalyvauti atrankos procese, tiek tęsiantiems, tiek tiems, kurie mus paliks šiame etape. Dėkojame už kantrybę ir visą darbą, kurį įdėjote rengiant savo paraiškas. Buvome labai sužavėti pretendentų kokybe.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *