Unseenlabs paleis 9-ąjį palydovą

Unseenlabs satellite

Bendrovė Unseenlabs ruošia devintąjį satą, skirtą visų jūrose esančių laivų geografinių koordinačių nustatymui. Aštuntas satas buvo iškeltas vasario 4 dieną Transporte-6 misijoje.

UnSeenLabs 6U satellite

Jūrinių sričių stebėjimo satas BRO (Breizh Reconnaissance Orbiter). newspace.im nuotrauka

Kompanija Unseenlabs, Prancūzijos radijo dažnių (RD) duomenų ir sprendimų tiekėja jūrų sričių pažinimui, kovo 30 dieną paskelbė apie būsimą sato BRO-9 paleidimą. Jis bus skirtas visų jūrose esančių laivų geografinių koordinačių nustatymui ir ,tikėtina, bus paleistas 2023 m. balandžio mėn. Transporter-7 misijos metu „SpaceX“ bendrovė startūnu Falcon 9 iš Vandenbergo kosminių pajėgų bazės Kalifornijoje.

„Unseenlabs“ teikia jūrų stebėjimų duomenis, paremtus išskirtiniais radijo dažnių duomenimis, kad būtų galima nustatyti bet kokio tipo laivų geografinę vietą ir apibūdininimą bet kurioje pasaulio jūroje. Šiuos sprendimus naudoja viešieji ir privatūs klientai, įskaitant Prancūzijos laivyną, nevyriausybinės organizacijas, jūrų draudikus ir t.t.

Duomenų svarba

Žvejybinių ir kitų laivų jūrose ir vandenynuose yra svarbus. Bendras vandenynų plotas yra 360,700 mln km², o 99 % teršėjų jūrose nelokalizuoti, 90 % pasaulinės prekybos vykdoma jūra. 20 % žuvų sugaudo nelegalūs žvejais, o 80 % laivų jūrose negalima identifikuoti. Nauja, kosmose veikianti laivų RD aptikimo sistema yra paremta visiškai nauja techninė ir programine įranga, o duomenys pateikiami tiksliai ir beveik realiu laiku bet kada, dieną ir naktį, nepriklausant orų sąlygų. RD technologija pateikia duomenis, juos papildant automatinės identifikacijos sistemos (AIS), sintetinės apertūros radarų (SAR) ir optinių technologijų duomenimis.

„BRO-9 pristatymas yra svarbus įvykis „Unseenlabs“ ir mūsų sprendimų, kurie yra pažangiausi pramonėje, nuolatinis kūrimo etapas“, – sako Jonathan Galic, „Unseenlabs“ technologijų vadovas ir vienas iš įkūrėjų. „Mūsų unikali technologija leidžia mūsų klientams priimti pagrįstus strateginius sprendimus apsaugoti savo turtą ir išsaugoti vandenynų biologinę įvairovę.

Unseenlabs logo

Pasak Clémento Galico, „Unseenlabs“ generalinio direktoriaus ir įkūrėjo, BRO-9 sustiprins bendrovės gebėjimą atsekti laivus, kurie gali dalyvauti neteisėtoje veikloje jūroje, pavyzdžiui, neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama (NNN) žvejyba, kontrabanda, piratavimas, jūrų tarša ir kt. bet kuriuo paros metu ir bet kokiomis oro sąlygomis.

„Unseenlabs“ satus pradėjo kelti 2019 metais, o 2023 ketinama paleisti dar penkis, kurie yra gaminami. 6 kg masės BRO satai, pagaminti GOMspace bendrovės, yra 6U dydžio, o tarnavimo laikas – 10 metų. 4 satus iškėlė RocketLab startūnas Electron, vieną Arianespace startūnas Vega, likusius 4 – SpaceX startūnas Falcon 9.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *