Pale Blue vandens mikrovarytuvas

PaleBlue engine

Pale Blue bendrovė kuria ir tobulina vandeniu varomą mikroreaktyvinę sistemą. Beje, tai ne pirmas vandens varytuvo projektas, nes panašų EcoRocket, tik didesnį, vysto bendrovė Arca Space.

Pale Blue Sony water engine Starwatcher

Pale Blue vandens mikrovarytuvo bandymas orbitoje pavyko. starsphere.sony.com nuotrauka

„Sony“ savo naujai nanosatų programai Star Sphere ketina pritaikyti „Pale Blue“ vandens mikrovarytuvą. Toks neįprastas mikrovarytuvas pailgins sato tarnavimo laiką 2,5 metų ir išlaikyti ją 500-600 km aukštyje. Star Sphere projekto tikslas – technologijų galia išlaisvinti žmonių požiūrį į kosmosą ir sukurti galimybes žmonėms ugdyti savo mintis apie globalią aplinką ir socialines problemas laisvai stebint Žemę iš kosmoso.

2023 sausio 3 SpaceX startūnas „Falcon 9“ misijoje Transporter-6 iškėlė Sony kompanijos nanopalydovą Eye, pademonstravusį pirmąjį „Pale Blue“ vandens garų stūmos mikrovarytuvą orbitoje. „Pale Blue“ paskelbė sėkmingai išbandžiusi vandens garų mikrovarytuvą žemoje orbitoje apie Žemę (LEO): mikrovarytuvas orbitoje veikė ~ 2 minutes, o gauti duomenys patvirtino sėkmingą bandymą.

PaleBlue engine

PaleBlue vandens varytuvai. Bendrovės nuotrauka

„Esu tikras, kad Star Sphere, leidžianti kiekvienam atrasti perspektyvas iš kosmoso ir įgyti naujų įkvepiančių patirčių, yra precedento neturintis naujas kosmoso panaudojimas ir projektas, galintis įtakoti kosmoso pramonės plėtrą“, – sakė Jun Asakawa, bendrovės generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų. „Labai džiaugiuosi, kad mūsų saugus, tvarus ir nebrangus vandens mikrovarytuvas gali prisidėti prie šio projekto”.

Vis daugiau įmonių stengiasi sumažinti poveikį aplinkai ir tvarkymo išlaidas, kosmoso pramonėje taikydamos ekologiškus raketinius degalus. Japonijos bendrovė, spręsdama aplinkosaugos problemas bei didėjančią paklausą, siūlo saugias ir nebrangias vandeniu varomas mikrosistemas.

2020 metais Tokijo universiteto specialistų įkurta bendrovė mikrovarytuvo kurui naudoja vandenį. Ketinimai pakeisti požiūrį į varytuvus ir sukurti saugius didelio našumo satų mikrovarytuvus – toks bendrovės tikslas. Pale Blue užpatentavo ECR (Electron Cyclotron Resonance) technologiją, kuri naudojama vandens mikrovarytuvui.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *