Paleidimai į kosmosą

Paleidimai

Paleidimai į kosmosą – Bryce tech kompanija paskelbė 2023 metų trečiojo ketvirčio duomenis.

Paleidimai

Kosmosan lėkta 63 kartus, ~ vieną kartą per dvi paras. Bryce tech informacija

Paleidimų lyderis

2002 metais įkurta bendrovė SpaceX yra paleidimų į kosmosą lyderis paeiliui kelerius metus. Per liepą rugpjūtį ir rugsėjį ši bendrovė kosmosan paleido 26 startūnus su įvairiausiais kroviniais. Galima paminėti iškeltus infraraudonųjų spindulių kosminį teleskopą Euclid ir pilotuojamą erdvėlaivį Crew Dragon Endurance šešių mėnesių misijai į Tarptautinę Kosminę Stotį. Ekipažą sudarė: misijos vadė, NASA astronautė Jasmin Moghbeli, misijos pilotas, ESA astronautas Andreas Mogensen, misijos specialistai JAXA astronautas Satoshi Furukawa ir Roscosmos atstovas Konstantin Borisov. Pagrindiniai SpaceX paleidimai, 21 startas, į kosmosą susiję su interneto satų spiečiaus Starlink vystymu.

Antroje vietoje yra Kinija per minėtą laikotarpį atlikusi 20 paleidimų į kosmosą, o didžioji dalis jų, 12 startų, atliko valstybinė bendrovė CASC (China Aerospace Science and Technology Corporation). Į privatų kosmoso sektorių Kinija žengė 2014 metais. 2023 trečiajame ketvirtyje turime privačią Kinijos bendrovę Galactic Energy kuri, „šoktelėjo” kosmosan 5 kartus. Bendrovė buvo įsteigta 2018 vasario 6 d ir per penkerius metus pasiekė išties daug.

SpaceX startų skaičiumi varžosi su viena didžiausiu pasaulio ekonomikų. Tad šūkis „Pigūs daiktai gaminami tik Kinijoje” pakiečiamas „Gerus daiktus gamina SpaceX”.

Paleidimai ir naudingi kroviniai

Trečiąjį ketvirtį SpaceX paleido 519 erdvėlaivių – daugiausiai iš visų paleidimo tiekėjų, stipriai aplenkdama Kiniją su 39 iškeltais erdvėlaiviais. CASC iškėlė 24, o Galactic Energy – 15 erdvėlaivius, Indijos Kosmoso Tyrimų Organizacija (ISRO) – 11 erdvėlaivių, o viso iškelti 605 įvairių paskirčių kroviniai. Bendrovė SpaceX trečiąjį ketvirtį paleido apie 381 278 kg įvairių kosminių krovinių, antroje vietoje likusi CASC kosmosan iškėlė ~ 24 560 kg krovinių.

Pagal iškeltų krovinių paskirtį vyrauja komerciniai, jų paleista 543 vnt. Yra karinių krovinių, 36 vnt, akademinių – 4 vnt. ir vyriausybiniai arba civiliniai – 22 vnt. Pagal paslaugos rūšį daugiausiai iškelta komunikacinių satų, 532 vnt. Likusieji 73 vnt. yra technologijų plėtros, nuotolinio Žemės stebėjimo, pilotuojami ir krovinių gabenimo į TKS bei moksliniai satai. 12 satų įvardinti kitos paskirties.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *