
Aktyvus Photonics ir patikimi lazeriai ekstremaliomis sąlygomis arba maži lazeriai pažangiam informavimui apie padėtį kosmose. Bendrovę 2020 spalio 18 dieną įkūrė Laurynas Šatas ir Tomas Žalandauskas, 2025 pavasarį joje dirba 24 žmonės.
Nuo 2020 metų bendrovė „Aktyvus Photonics“ siekia tapti pirmaujančia lazerinių technologijų, pritaikomų situacijos suvokimo sistemoms kosmose, tiekėja. Naudojant kompaktišką, diodų pumpuojama kietojo kūno lazerių (DPKK, pagaminta siurbiant kietą stiprinimo terpę, pavyzdžiui, rubiną) technologiją galima sumažinti LIDAR (LiDAR – šviesos aptikimas ir matavimas) sistemų matmenis ir naudoti mažesniuose satuose. Tokiu būdu galima išplėsti susitikimo ir priartėjimo operacijų (Rendezvous and Proximity Operations (RPO) taikymą kosmose.
Pirmieji bendrovės gaminiai: Visor-R ir Baudėjas
Aktyvus Photonics bendrovė gavo esabic.lt paramą ir tobulins savo lazerinių sistemų veikimą kosmoso reikmėms, kartu užmegzdama naujas mokslinių tyrimų ir komercines partnerystes, kad paskatintų inovacijas ir pritaikymą rinkoje. Parama: 50 tūkst. € plius 25 tūkst. € bei galimybė dvejus metus naudotis puikiomis esabic.lt sąlygomis.
Laurynas Šatas laboratorijoje. Aktyvus Photonics nuotrauka
Laurynas Šatas, Aktyvus Photonic vadovas sako: „Mūsų profesionalų komanda lazerių technologijas perkelia iš sterilių aplinkų laboratorijose už jų ribų, kad sukurtų tvirtus ir bet kokioje situacijoje maksimaliai efektyvius gaminius. Mūsų lazerius galite naudoti bet kur, nes jie sukurti taip, kad atlaikytų ekstremalius temperatūros pokyčius, smūgius, drėgmę ir kt. Mūsų lazeriai yra tokie tvirti, kad juos galima naudoti net gynybos srityje. Nesvarbu, ar jums reikia lazerio nuotoliniam stebėjimui, ar tiksliam taikymuisi, „Aktyvus Photonics“ turi jums tinkamą sprendimą.
Aktyvus Photonics kuria ir gamina kieto kūno lazerius, veikiančius įvairiose sąlygose: Žemėje ir kosmose. Taip pat, įmonė aktyviai taiko „additive manufacturing” gamybos principus savo optinių sistemų projektavime, kas leidžia kurti inovatyvius sprendimus kurie gerina kaip lazerio fizines (svorį, dydį), taip ir jo optines charakteristikas. Komandos pastangos yra sutelktos į naujų medžiagų tyrimus bei taikymus, kurių pagerintos termomechaninės savybės gali toliau padidinti jų optinių sistemų galimybes ir patvarumą.