Astra raketos startas

Astra 3.3

Astra 3.3 raketos startas ir jo subtilybės. Tai turėjo būti trečias ir sėkmingas startas. Iki jo, 2020 gruodžio 16, Astra Rocket 3.2 sėkmingai pakilo į planuotą 390 km aukštį, tačiau greitis buvo 0.5 km/s mažesnis, nei reikėjo pasiekti žemai orbitai apie Žemę (minimalus greitis yra 7.68 km/s). Raketos varytuvai išsijungė keliomis sekundėmis per anksti, nors kuro ir oksidatoriaus bakuose dar buvo. Dviejų pakopų (1 pakopa – 5 Delphin varytuvai, 2 pakopa – 1 Aether varytuvas) žibalo ir skysto deguonies varytuvų raketa sėkmės atveju galėtų konkuruoti su Rocket Lab Electron raketa.

Astra 3.3 B

Kodiak kosmodrome paruošta raketa. Bendrovės Astra Space nuotrauka

Bendrovę Astra Space dar iki starto pradžios lydėjo nesklandumai. Rugpjūčio 27 dieną startas buvo atidėtas 24 valandoms. Iš Kodiak salos kosmodromo Aliaskoje planuota JAV Gynybos departamento misija STP-27AD1 nukelta, kuomet iki starto liko vos kelios sekundės.

Po starto rugpjūčio 28, bendrovė išpaltino pranešimą: „Astra Space“ raketa 3.3 (LV0006) 2021 rugpjūčio 28 d., 22:35 UTC (15:35 vietos laiku) buvo paleista iš Pad LP-3B Ramiojo vandenyno kosmodromo Aliaskoje (PSCA), Kodiako saloje. Vienas iš penkių pagrindinių varytuvų išsijungė mažiau nei sekundė po pakilimo, todėl raketa lėtai pakilo nuo aikštelės. Po maždaug dviejų minučių ir trisdešimties sekundžių skrydžio, valdymo centras išsiuntė komandą „Išjungti varytuvus“. Raketa, pasiekusi maždaug 50 km aukštį, užbaigė skrydį.“ Toks gražus tekstas, tik jo pabaigą reikia skaityti kitaip – teškėsi į vandenyną.

Vangus Astra 3.3 pakilimas

Bendrovė ir FAA pradėjo tyrimą. Pirmoje Astra raketos pakopoje yra 5 Delphin varytuvai, vienas išsijungė po starto praėjus 1 sekundei. Praėjus 2 min. 30 s., kariškiai nusprendė misiją užbaigti, nes raketos lėkis buvo kitoks, nei planuota ir raketą susprogdino.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *