Inspiration4 misija

Inspiration4 A

Inspiration4 misija startavo rugsėjo 16, 4 val. 2 min LT laiku, iš Kenedžio Kosminio Centro istorinės LC-39A starto aikštelės. Crew Dragon erdvėlaivį su keturiais civiliais astronautais į trijų parų misiją išlėkdino SpaceX raketa Falcon 9.

Inspiration 4

Misija prasidėjo 24 valandomis vėliau, nei planuota

Apie Inspiration 4 misiją anksčiau rašiau tekstuose „Inspiration4 misija ir Jared Isaacman” bei „Inspiration4 misijos ekipažas„.

Misijos ekipažas

Inspiration-4

Inspiration4 ekipažas (iš kairės į dešinę): Chris Sembroski, Sian Proctor, Jared Isaacman ir Hayley Arceneaux

Misijai  Inspiration4 vadovauja 38 metų Jared Isaacman, „Shift4 Payments“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, patyręs pilotas ir nuotykių ieškotojas. Prie jo prisijungė 29 metų Hayley Arceneaux, St. Jude vaikų tyrimų ligoninės gydytojo padėjėja. Misijos specialistas 42 metų Chrisas Sembroski yra oro pajėgų veteranas ir kosmoso duomenų inžinierius. 51 metų misijos pilotė daktarė Sian Proctor, geofizikė, verslininkė ir treniruota pilotė.

Visą Inspiration4 misiją finansavo Jared Isaacman. Ekipažas lėkiui ruošėsi 6 mėnesius, vyko treniruotės išbandant perkrovas centrifūgoje ir nesvarumo būsenas lėktuve. Taip pat ekipažas gali valdyti Crew Dragon erdvėlaivį, kurio lėkis iš esmės yra automatinis.

Žemės vaizdas iš Dragon kupolo kameros

Kartu su misijos pradžia yra astronautikos naujienų:
pirmą kartą erdvėlaivis Crew Dragon pasiekė 585 km aukštį virš Žemės;
pirmą kartą orbitoje apie Žemę skrieja trys Dragon erdvėlaiviai, du prisijungę prie Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS);

pirmą kartą lekia modifikuotas Dragon erdvėlaivis su stikliniu gaubtu (kupolu) vietoje susijungimo modulio; SpaceX vizualizacija.
pirmą kartą pilotuojama misija lekia kartą skriejusiu erdvėlaiviu ir du kart skriejusia pirmąja pakopa;
pirmą kartą ekipažą sudaro neprofesonalūs astronautai;
pirmą kartą erdvėlaivyje Resilience skrieja ir 1 x 1.5 m dydžio Lietuvos vėliava. Šią idėją pasiūlė Shift4 Payments įkūrėjo Jared Isaacman kolega, Shift4 Payments Lithuania vadovas Tadas Vizgirda. (Shift4 Payments Lithuania Vilniuje veikia nuo 2017 ir per ketverius metus nuo vos kelių darbuotojų išaugo iki daugiau nei 200 IT ir klientų aptarnavimo specialistų) Vėliau vėliava bus perduota ekspozicijai į Lietuvos etnokosmologijos muziejų Molėtuose.

SpaceX komentaras: „Maždaug po trijų parų Crew Dragon parlėks į Žemę ir nusileis vandenynan į vieną iš galimų rajonų šalia Floridos pakrantės. Misijos Inspiration4 erdvėlaivis apie Žemę apskrieja vieną kartą maždaug per 90 minučių”.

mission

Trijų orbituojančių kūnų atstumai virš Žemės

astronautika.lt komentaras: Hubble Space Telescope (HST) orbituoja maždaug 540 km aukštyje virš Žemės, Tarptautinė Kosminė Stotis – ~ 420 km. Visai gali būti, jog Inspiration4 ekipažas pastebės žemiau pralekiančius minėtus objektus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *