Deorbituojami pirmos versijos Starlink satai

Deorbituojami Satellite

Deorbituojami pirmos versijos Starlink satai – apie 100 ankstyvosios versijos palydovų bus sudeginti Žemės atmosferoje.

Deorbituojami Starlink-satellites

60 Starlink satų paruošti lėkiui. SpaceX nuotrauka

JAV bendrovė „SpaceX” paskelbė palaikanti kosmoso tvarumą ir įsipareigojo artimiausiomis savaitėmis ~ 100 ankstyvosios 1 versijos „Starlink” satų kontroliuojamai sudeginti atmosferoje. „SpaceX” iki šiol inicijavo 406 iš beveik 6000 „Starlink” interneto žvaigždyno satų ileidimus. Iš jų, 17 jau negali manevruoti, tačiau jie stebimi, siekinat sumažinti susidūrimo su kitais aktyviais palydovais riziką. Kiti 389 satai jau sudegė atmosferoje.

100 „Starlink” palydovų, kurie bus deorbituoti, šiuo metu yra manevringi ir teikia interneto paslaugas naudotojams. Tačiau „Starlink” komanda nustatė bendrą mažos satų grupės problemą, kuri ateityje gali padidinti gedimo tikimybę. Satai bus saugiai kontroliuojamai per šešis mėnesius nuleidžiami į atmosferą. Deorbitavimo metu palydovai išlaikys manevringumą ir susidūrimų išvengimo galimybes.

Bendrovė „SpaceX” įsipareigojo kelis kartus per dieną su kitais operatoriais ir paleidimo į orbitą paslaugų teikėjais dalytis tikslia satų būsimos padėties ir neapibrėžtumo prognozių informacija. „SpaceX” taip pat ragina visus palydovų operatorius aktyviai skelbti informaciją apie palydovų būsimas padėtis ir neapibrėžtumus kuo greičiau po jų išvedimo į orbitą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *