Mėnulio misijų kontrolės centras

Menulio virselis

Mėnulio misijų kontrolės centrą sutarė įsteigti Vokietijos Aerokosminis centras (DLR), Europos Kosmoso Agentūra (ESA) ir Bavarijos žemės vyriausybė.

Menulio

Po ketinimų deklaracijos pasirašymo (iš kairės): EKA generalinis direktorius Josef Aschbacher, Bavarijos ministras pirmininkas Markus Söder, DLR kosmoso skyriaus valdybos narė Anke Pagels-Kerp ir DLR kosmoso operacijų ir astronautų rengimo direktorius Felix Huber. DLR nuotrauka

Vokietijos Aerokosminis centras (Deutsche Zentrum fur Luft-und Raumfahrt – DLR), Europos Kosmoso Agentūra ir Bavarijos žemės vyriausybė planuoja Oberpfaffenhofene, Vokietijoje įkurti Žmonių skrydžių į Mėnulį valdymo centrą. Jo veikla būtų skirta būsimiems žmonių skrydžiams į Mėnulį. Bavarijos ministras pirmininkas Markus Söder, DLR kosmoso skyriaus valdybos narė Anke Pagels-Kerp ir EKA generalinis direktorius Josef Aschbacher 2024 m. kovo 13 d. Bavarijos žemės kanceliarijoje pasirašė ketinimų deklaraciją.

Bendradarbiavimo tikslas yra Columbus valdymo centrą išplėsti iki Mėnulio misijų valdymo centro, o vėliau plėtoti veiklos koncepcijas. Taip pat naujojo Mėnulio misijos valdymo centro tikslas bus iš Vokietijos valdyti Europos būsimos veiklos Mėnulyje operacijas. Šiuo tikslu šalys sutarė investuoti 33 mln. € į infrastruktūrą ir misijų į Mėnulį veiklos koncepcijas.

Valdymo centras, oficialiai vadinamas Žmogaus tyrimų valdymo centru (Human Exploration Control Center – HECC), padės vykdyti astronautines misijas į Mėnulį. Svarbiausia centro veikla bus užtikrinti Europos „Mėnulio vartų” veikimą. Ilgainiui jis taip pat bus atsakingas už astronautines misijas į transmėnulio orbitų regioną. Šioms atieties misijoms dabar kuriami dirbtiniu intelektu pagrįsti metodai. Galiausiai programos „Artemis” tikslas – pasirengti būsimai misijai į Marsą su įgula, pirmiausia grįžtant į Mėnulį.

Menulio

Vaizdas į „Columbus” valdymo centrą, esantį Vokietijos kosmoso operacijų centre DLR teritorijoje Oberpfaffenhofene. „Columbus” valdymo centras kontroliuoja kosminės laboratorijos darbą ir EKA vardu koordinuoja jos mokslinę programą.

Gavus didelę Bavarijos laisvosios žemės paramą ir DLR finansavimą, vidutinės trukmės laikotarpiu DLR teritorijoje Oberpfaffenhofene bus pastatytas naujas pastatas planuojamam Mėnulio misijos valdymo centrui. Be to, EKA prisiims ilgalaikį Columbus valdymo centro ir Mėnulio misijos valdymo centro veiklos išlaidų finansavimą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *