HyImpulse pirmasis startas

HyImpulse SR-75

HyImpulse paleido pirmąjį startūną iš Koonibbos bandymų poligono.

HyImpulse First-Mission-1

Startūnas SR75 prieš pirmąjį startą iš Koonibbos bandymų poligono. HyImpulse nuotrauka

Bendrovė HyImpulse sėkmingai paleido SR75 startūną iš „Southern Launch“ Koonibbos bandymų poligono. Tai yra svarbus pasiekimas Australijos komerciniams paleidimo pajėgumams. SR75 yra vienas didžiausių Australijos istorijoje komerciniais tikslais paleistų startūnų. Vėliau paleidimo komanda analizuos starto ir lėkio duomenis.

Tai buvo pirmasis paleidimas iš naujo Koonibbos bandymų poligono. Visą poligono įrangą „Southern Launch“ sukūrė bendradarbiaudama su Koonibbos bendruomenės aborigenų korporacija. Kalbėdama apie paleidimą, Koonibbos bendruomenės aborigenų korporacijos pirmininkė Geraldine Ware sakė: „Šis paleidimas buvo neįtikėtinas pasiekimas mūsų bendruomenei ir šviesa pirmųjų tautų žmonėms. Visos kampanijos metu dirbo daugiau nei 30 bendruomenės žmonių, o susirinkti kartu ir pamatyti jos pradžią buvo nuostabu. Nekantriai laukiame kito starto iš mūsų paleidimo aikštelės“.

Startūno SR75-1 misija „Uždek šią žvakę!“ (Light this Candle!) buvo pirmasis bendrovės HyImpulse bandymas. Būtent sėkmingas startas yra „HyImpulse“ žingsnis į priekį, nes toliau tobulinami naujoviški hibridiniai startūnų varytuvai. Technologijos unikalumas yra varytuvams naudojamas kuras parafinas. Iš čia ir misijos pavadinimas „Uždek šią žvakę!”.

Vienas iš „HyImpulse“ generalinių direktorių Christian Schmierer sakė: „Mūsų komanda daugelį metų kūrė unikalią hibridinių startūnų technologiją. Sėkmingas paleidimas įrodo, kad mūsų technologija yra gyvybinga, ir yra didelis žingsnis į priekį kuriant orbitinį startūną SL1.“

„Southern Launch“ generalinis direktorius Lloyd Damp taip pat pridūrė: „Nepaprastai didžiuojamės, kad dalyvavome šioje istorinėje misijoje. Koonibbos bandymų poligonas yra pasaulinio lygio, o šios misijos organizavimas parodė išskirtinę „Southern Launch“ ir „HyImpulse“ komandų kompetenciją ir patirtį.“

Vienos pakopos, nevaldomas, vienkartinis startūnas SR75-1 pagamintas Vokietijoje. Ji suprojektavo ir pagamino „HyImpulse“ bendrovė. Skrydžio trukmė buvo šiek tiek daugiau nei 7 minutės, startūnas pasiekė maždaug 48 km aukštį ir nuskriejo 79 km nuo starto vietos. Visa skrydžio trasa driekėsi tik Koonibbos bandymų poligone. Tai pirmas kartas, kai pagal Australijos įstatymus išduotas leidimas naudoti didelės galios startūną.

Vienintelis Europoje

SR-75

Startūno SR75-1 schema. HyImpulse iliustracija

Unikalus ir saugus vienos pakopos startūnas skirtas mikrogravitacijos eksperimentams ir atmosferos tyrimams. Tai vienintelis Europos startūnas, naudojantis parafiną ir skystą deguonį kaip degalus ir oksidatorių. Varytuvo stūma jūros lygyje 75 kN, startūnas gali lėkti 250 km atstumą ir pakelti iki 300 kg naudingąjį krovinį. Vėliau startūne bus sumontuota dviejų pakopų grąžinimo parašiutu sistema, kuria galima grąžinti iki 700 kg masės naudingąjį krovinį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *