Change-6 lekia į tamsiąją Mėnulio pusę

Change-6 spacecraft start

Kinija paleido Change-6 į tamsiąją Mėnulio pusę gegužės 3 dieną.

Moon China spacecraft

Kinijos Mėnulio ambicijos siejamos su Change misijomis

Kinija iš Wenchango kosminio paleidimo centro paleido savo erdvėlaivį „Change 6“ į tamsiąją Mėnulio pusę. Zondas Change-6 turėtų nusileisti Pietų ašigalio Aitkeno baseine. Bus siekiama surinkti apie du kilogramus Mėnulio mėginių, įskaitant Mėnulio dirvožemį ir uolienas. Vėliau mėginius megins parskraidinti į Žemę.

Kinijos nacionalinės kosmoso administracijos Mėnulio tyrimų ir kosmoso inžinerijos centro direktoriaus pavaduotojas Ge Ping pakomentavo: „Pagrindinė misijos Change-6 užduotis – grąžinti mėginius iš tolimosios Mėnulio pusės. Iš anksto pasirinkta nusileidimo vieta yra Aitkeno baseine Pietų ašigalyje. Šis regionas yra senesnis nei matomoji Mėnulio pusė.“ „Norint paimti mėginius iš nematomos Mėnulio pusės, reikia atsižvelgti į keletą svarbiausių dalykų. Pirma, retransliacinis satas „Queqiao 2“ turi užtikrinti ryšį tarp nematomoje Mėnulio pusėje esančio zondo ir Žemės. Turi būti įvykdyti telemetrijos ir ryšio reikalavimai. Antra, turime įvaldyti Mėnulio retrogradinės orbitos projektavimo ir valdymo technologiją. Trečia, turime išbandyti pažangias mėginių ėmimo ir pakilimo iš nematomos Mėnulio pusės technologijas.“

Baigusi mėginio grąžinimo misiją, Kinija atliks sistemingus ilgalaikius mėginio laboratorinius tyrimus, įskaitant Mėnulio grunto struktūros, fizikinių savybių ir sudėties analizę. Tai padės toliau tirti Mėnulio kilmę ir jo evoliucijos istoriją.

Po Change-6 misijos, Kinija į Shackleton kraterį siųs Change-7 erdvėlaivį. Jame bus mažas važiuoklis ir nedidelis skraidantis zondas. Kita vertus, su Chang’e-8 būtų eksperimentuojama su Mėnulio pietų ašigalio išteklių naudojimas. Būtų atliekami bandymai su augalų ir mikrobų panaudojimo gyvybei palaikyti perspektyvumo technologijomis.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *