Sojuz MS-22 ekipažo gelbėjimas

Sojuz MS-22 nutekejimas

Sojuz MS-22 ekipažo gelbėjimas numatytas kitu erdvėlaiviu, taip sutarė NASA ir Roscosmos.

Sojuz MS-22 prie Rassvet

Soyuz MS-22 erdvėlaivis prie Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) Rassvet modulio

2023 sausio 10 NASA ir Roscosmos galutinai sutarė dėl erdvėlaivio Sojuz MS-22 ekipažo parskraidinimo į Žemę. 2022 gruodžio 15 įvyko erdvėlaivio Sojuz MS-22 šilumos valdymo sistemos radiatoriaus išorinio kontūro slėgio sumažėjimas. Radiatoriaus techninio pažeidimo versija gamybos metu nepatvirtinta. Eksperimentiškai įrodyta, kad radiatoriaus vamzdynas buvo pažeistas dėl meteoroido smūgio. Skylės skersmuo yra mažesnis nei 1 mm. Nutekėjimas pastebėtas gruodžio viduryje. Tai ne vienintelis nesklandumas: temperatūra erdvėlaivo viduje pasiekė 30 °C ar net aukštesnę, o suplanuotas S. Prokopjev ir D. Petelin išėjimas į atvirą kosmosą 6 val. 30 min. buvo atidėtas velėsniam laikui.

Dėl ištekėjimo iš erdvėlaivio išorinio kontūro suplanuotas išėjimas į atvirą kosmosą buvo perkeltas velėsniam laikui

Ekspertai opateikė vienintelę išvadą: Sojuz MS-22 turės nusileisti į Žemę be įgulos. Kitas erdvėlaivis, Sojuz MS-23, į TKS bus paleistas 2023 vasario 20 nepilotuojamu režimu. Anksčiau buvo planuota, kad erdvėlaiviu Sojuz MS-23 kovo 16 dieną į TKS atskries Roscosmos kosmonautai Oleg Kononenko ir Nikolaj Chub bei NASA astronautas Loralas O’Hara.

ERA robotic arm

TKS robotinė ranka padėjo apžiūrėjo smūgio sritį

Sergej Prokopjev, Dmitrij Petelin ir Francisco Rubio misija TKS yra pratęsiama. Į Žemę jie grįš erdvėlaiviu Sojuz MS-23 2023 pavasarį.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *