Izraelis ir tyriklis Beresheet

Beresheet, SpaceIL, Izraelis, SpaceX

Beresheet, SpaceIL, Izraelis, SpaceX – trumpai apie Izraelį ir jo ryžtą būti ketvertuke

Beresheet, SpaceIL, Izraelis, SpaceX

Kompanijos SpaceIL Mėnulio tyriklis Beresheet atskraidintas į Floridą ir ruošiamas skrydžiui į Mėnulį. Startas turėtų vykti iš 40 SpaceX startinio komplekso (SLC-40) vasaryje. Raketa Falcon9 kartu su Beresheet iškels ir geostacionarinį ryšių palydovą. Mėnulio tyriklį Beresheet (arba biblijinė Būties knyga) kūrė kompanijos SpaceIL ir Israel Aerospace Industries, tad jų inžinieriai atlydėjo tyriklį hermetiškame termokonteneryjeiš Izraelio aerouosto.

Beresheet, SpaceIL, Izraelis, SpaceX

Beresheet į JAV išskrido sausio 22 dieną, antradienį. Eliran Avital nuotrauka

Po 8 metų tyriklio konstarvimo, liko jo testavimas ir paleidimas. Netrukus mūsų svajonė išsipildys”, – sakė SpaceIL direktorius Ido Anteby. Tai ir Izraelio Kosmoso Agentūros sekmė (Israel Space Agency – ISA)

Beresheet, SpaceIL, Izraelis, SpaceX

Beresheet 2018 metų viduryje. Eliran Avital nuotrauka

Izraelis vis dar gali tapti ketvirta valstybe Žemėje, savarankiškai pagaminusi ir nutupdžiusi tyriklį į Mėnulio paviršių. Tai atliko JAV, Sovietų Sąjunga (Rusija to nėra padariusi) ir Kinija, jos pačios tyriklį ir nuskraidino.Su Izraeliu dėl ketvirtos vietos Mėnulje rungiasi Indija,kuri ruošiasi paleisti Mėnulio tyriklį Chandrayaan-2.

Beresheet viduje yra skaitmeninė laiko kapsulė su su žydų dainomis, istorijomis, Izraelio Nepriklausomybės deklaracija ir himnu.

Beresheet, SpaceIL, Izraelis, SpaceX

Beresheet nusileidimo vieta yra Mare Serenitatis, pažymėta mažu apskritimu

Beresheet, SpaceIL, Izraelis, SpaceX

Patikslinta nusileidimo vieta

Paminėtini moksliniai prietaisai: magnetometras ir lazerinių atšvaitų rinkinys. Prietaisai Mėnulio paviršiuje turėtų veikti maždaug 2 paras. Mokslinių prietaisų Izraelio tyriklyje Beresheet lyg ir mažoka ?

Numatyta starto data yra 2019 metų vasario 19 dieną.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *