Juosta ir palydovai

Final-Dragracer-4-RevA

Juosta ir palydovai. Bendrovė Millennium Space Systems (priklauso Boeing) sėkmingai pademonstravo galimybę technologijos, gebančios žymiai sutrumpinti palydovo orbitavimo laiką. Palydovai aktyviai veikia 10 – 15 metų, po to juos būtina deorbituoti, t.y nuleisti į Žemės atmosferą arba pakelti į aukštesnę orbitą.

Final Dragracer-4

Prie palydovo pritvirtinta juosta žymiai sumažina deorbitavimo trukmę

„Per ateinantį dešimtmetį bus paleista tūkstančiai palydovų, kurie sukels rimtas spūstis žemoje Žemės orbitoje“, – sakė „Millennium Space Systems“ programos vadovas Patrick Kelly. „Tai, ką mes įrodėme, yra būdas saugiai ir sąmoningai deorbituoti atitarnavusius palydovus“.

Millenium Space System bendrove

„Millennium Space Systems“ Ian Silverberg (kairėje), Tailer Ritz ir Patrick Kelly ketina pažvelgti į palydovą su juosta. Jason Armond / Los Angeles Times

Programos „Dragracer“ vykdymo metu buvo sukonstruoti du identiški 6U dydžio (20 × 20 × 15 cm, po 12.5 kg masės) masės kubsatelitai. Alchemy palydovas buvo su 70 m ilgio „Terminator Tape®“ juosta. 2021 liepos pradžioje, po aštuonių mėnesių orbitavimo, palydovas su juosta pasiekė Žemės atmosferą ir sudegė. To laukta tik po 45 dienų. Augury palydovas be juostos savaime į Žemės atmosferą turi sugrįžti maždaug po penkerių ar net septynerių su puse metų.

Kelly sakė: „Naudodami vilkimo juostą, mes žymiai sutrumpiname laiką, per kurį kosminės šiukšlės arba nebeveikiantys palydovai sudega Žemės atmosferoje“.

Dragracer velka juostą

„Terminator Tape®“ sukuria papildomą plotą, kuris sąveikaudamas su atmosfera, kuria pasipriešinimą. Taip palydovas greičiau krinta atgal į Žemę. Juosta dislokuojama naudojant paprastą mechanizmą, kai palydovas yra pasirengęs nusileisti iš orbitos. Juosta yra tokia lengva ir ji neturi įtakos pagrindinei palydovo misijai.

„Dragracer“ yra pirmasis pilnas saugaus ir greito palydovo deorbitavimo demonstravimas naudojant „Terminator Tape Deorbit “modulį“, – sakė „Tethers Unlimited“ prezidentas Robert Hoyt. „Terminator Tape” yra įperkamas, lengvas, patentuotas ir jau realaus skrydžio patikrintas sprendimas, skirtas atsakingai paleisti palydovus, kad būtų užtikrintas ilgalaikis kosminių operacijų tvarumas.

„Millennium Space“ abu satelitus suprojektavo ir sukūrė per devynis mėnesius. 2020 lapkričio 20 d. palydovai iš Oklando, Naujosios Zelandijos iškelti orbituoti apie Žemę 400 km aukštyje. Programa Dragracer buvo vykdoma bendradarbiaujant su „Tethers Unlimited“ (juostos gamintoja), misijos paleidimo paslaugų teikėju „TriSept“ ir raketų tiekėju „Rocket Lab“.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.