Kinijos palydovinis internetas

palydovinis Megaconstellation

Palydovinis internetas tapo Kinijos naujosios infrastruktūros dalimi. Dar 2020 balandyje Kinijos nacionalinė plėtros ir reformų komisija (China’s National Development and Reform Commission – NDRC) įtraukė palydovinį internetą į naujos infrastruktūros sąrašą. Apie tai keliais žodžiai užsiminėme tekste „Rusija ir kosmosas„. Panašūs privatūs projektai vystomi JAV (interneto palydovų žvaigždynas Starlink ir Kuiper) ir Jungtinėje Karalystėje (OneWeb projektas).

palydovinis Hongyan-1-clean-room-CAST

Kinijos palydovinio satas Hongyan-1 švariame kambaryje prieš iškėlimą į orbitą

2020 metų rugsėjį Kinija Tarptautinei Telekomunikacijų Sąjungai (ITU) pateikė spektro paskirstymo paraiškas. Taip Kinija atskleidė ketinimus žemoje orbitoje apie Žemę sukurti interneto palydovų žvaigždyną iš 12 992 satų. 500 – 1145 km aukšyte ir 30-85 0 plokštumose apie Žemę orbituojantys satai veiktų įvairiose dažnių juostose. Ketinama į interneto palydovų žvaigždyną sujungti 2018 metais pradėtus kelti Hongyan ir Hongyun satus. Galbūt, Kinijos palydovinis internetas vadinsis Guowang vardu. Ketinama įsteigti nacionalinio tinklo (Guo Wang) įmonę, atsakingą už bendrą palydovinio interneto kūrimo planavimą ir eksploatavimą.

Kinija 2020 vasaros pabaigoje užbaigė savo pasaulinę palydovinę navigacijos sistemą Beidou bei pradėjo Kinijos aukštos raiškos žemės stebėjimo sistemos Gaofen satų (China High-resolution Earth Observation System – CHEOS) iškėlimą į orbitą. Guo Wanga palydovinis interneto tinklas turėtų veikti 2026metais.

„Saugaus pasaulio fondo“ privataus sektoriaus programų direktorius Ian Christensen mano, kad Guo Wang“ arba nacionalinio tinklo projektas potencialiai gali padėti pasiekti keletą tikslų Kinijai. Tai apima paramą šalies technologijų bei ekonomikos plėtros tikslams ir indėlį į Kinijos švelniosios galios diplomatiją bei regioninės lyderystės pastangas. Palydovinio interneto žvaigždyno plėtra padidins užimtumą namuose, įtvirtins kosmoso pramonės klasterius ir prisidės prie ekonomikos plėtros, tenkindama ir užtikrindama vidaus ryšio poreikius, – teigia I. Christensen. Jis priduria, kad projektas taip pat galėtų būti naudojamas kaip švelnios galios įrankis, kaip dalis Belt and Road iniciatyvos ar diplomatijos pastangų netoliese esančiuose regionuose.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *