NASA paskelbė Artemis astronautus

Artemis team

Gruodžio 10 NASA paskelbė 18 astronautų, dalyvausiančių Artemis Mėnulio misijose, sąrašą.

Artemis team

Vakar NASA Kennedy kosminiame centre Floridoje vykusiame aštuntame Nacionalinės kosmoso tarybos posėdyje viceprezidentas Mike’as Pence’as pristatė Artemis komandą. Pasak NASA, astronautai yra įvairių sričių profesionalai, turintys daug patirties.

Artemis Mėnulio misijos astronautais bus 18 astronautų: Joseph Acaba, Kayla Barron, Raja Chari, Matthew Dominick, Victor Glover, Warren Hoburg, Jonny Kim, Christina Hammock Koch, Kjell Lindgren, Nicole A. Mann, Anne McClain, Jessica Meir, Jasmin Moghbeli, Kate Rubins, Frank Rubio, Scott Tingle, Jessica Watkins, and Stephanie Wilson. Dalis, 6 astronautai, Artemis komandos narių jau turi kosminių lėkių patirtį. Tai Joseph Acaba, Victor Glover, Christina Hammock Koch, Jessica Meir, Kate Rubins ir Stephanie Wilson.

Šiuo metu Tarptautinėje Kosminėje Stotyje dirba 7 astronautų ekipažas. Tai Roscosmos kosmonautai Sergej Ryžikov ir Sergej Kud-Sverčiok, NASA astronautai Kate Rubins, Mike Hopkins, Victor Glover bei JAXA astronautas Soichi Noguchi. NASA paskelbtame Artemis sąraše yra Victor Glover ir Kate Rubins.

Artemis komanda

Artemis J AcabaAtemis K BarronArtemis R Chari

Joseph Acaba, Kayla Barron, Raja Chari,

Artemis M DominickArtemis V GloverArtemis W Hoburg

Matthew Dominick, Victor Glover, Warren Hoburg,

Artemis J KimArtemis C KochArtemis K Lindgren

Jonny Kim, Christina Hammock Koch, Kjell Lindgren,

Artemis N MannArtemis A McClainArtemis J Meir

Nicole A. Mann, Anne McClain, Jessica Meir,

Artemis J MoghbeliArtemis K RubinsArtemis F Rubio

Jasmin Moghbeli, Kate Rubins, Frank Rubio,

Artemis S TingleArtemis J WatkinsArtemis S Wilson

Scott Tingle, Jessica Watkins, and Stephanie Wilson.

Artemis astronautai su skrydžų patirtimi

Joseph Acaba į NASA astronautus pateko 2004, kosmose praleido 306 paras ir atliko tris išėjimus į atvirą kosminę erdvę. Kilęs iš Kalifornijos, turi geologijos bakalauro, geologijos ir švietimo magistro laipsnius. Prieš patekdamas į NASA, jis dirbo mokykloje, dėstė matematiką ir gamtos mokslus.

Victor Glover 2013 pateko į NASA, Kilęs iš Kalifornijos, buvęs JAV karinio jūrų laivyno vadas, turi bendrosios inžinerijos bakalauro ir magistro laipsnius skrydžių bandymų inžinerijos, sistemų inžinerijos, karinio operacinio meno ir mokslo srityse. Jis pilotavo „Crew-1 Dragon Resilience“ ir šiuo metu dirba „Expedition 64“ skrydžių inžinieriumi Tarptautinėje Kosminėje Stotyje.

Christina Hammock Koch NASA nuo 2013 metų, yra pasiekusi ilgiausio moters vieno skrydžio į kosmosą rekordą – 328 paros kosmose ir šešis išėjimai į atvirą kosmosą. Kilusi iš Šiaurės Karolinos, turi elektros inžinerijos ir fizikos bakalauro ir elektros inžinerijos magistro laipsnius.

Jessica Meir – astronautė nuo 2013, kosmose praleido 205 paras, atliko tris kosminius pasivaikščiojimus. Kilusi iš Karibu (Meino), turi biologijos bakalauro, kosmoso studijų magistro ir jūrų biologijos daktaro laipsnius. Iki patekimo į NASA astronautų būrį, ji studijavo gyvūnų fiziologiją ekstremalioje aplinkoje.

Iš Kalifornijos kilusi Kate Rubins į NASA pateko 2009, turi molekulinės biologijos bakalauro laipsnį ir vėžio biologijos daktaro laipsnį. Ji buvo pirmoji DNR sekos tyrėja kosmose. Atliko du išėjimus į atvirą kosmosą, dabar dirba TKS 64 misijoje.

Stephanie Wilson astronautė yra nuo 1996, turi trijų kosminių skrydžių, 42 parų trukmės, patirtį. Kilusi iš Bostono, Masačusetsas, tuir inžinerijos bakalauro laipsnį ir aviacijos inžinerijos magistro laipsnį. Prieš tapdama astronaute, dirbo NASA reaktyvinių variklių laboratorijoje.

J. Acab, M. Dominick, A. McClain, J. Meir ir J Watkins dalyvavo, kuomet NASA paskelbė 16 Artemis narių sąrašą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *